Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bartık: İsrail'in tavrına karşı suskun kalmayız

Giriş Tarihi: 26.7.2014

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık, dünya ülkelerinin İsrail'in Gazze saldırılarına karşı suskunluğunu bozması gerektiğini söyledi

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Gazze'de yaşanan olaylar karşısında dünyanın sessiz kalmaması gerektiğini söyledi. Bartık, "İsrail'in Gazze'de çocuk, kadın, sivil demeden yaptığı acımasızca saldırıları kınıyoruz" dedi. Gazze'de yaşananlar karşısında dünyanın artık suskunluğunu bozması gerektiğini vurgulayan Eyüp Bartık, "Gazze'ye yönelik sağlık malzemelerinin, temel ihtiyaç maddelerinin ve diğer insani yardımların bile bölgeye giriş ve çıkışını engelleyen ambargo derhal kaldırılmalıdır. Bizler bireysel olarak İsrail ürünlerini kullanmayarak bu vahşete ekonomik, katkı sağlamamayı tercih edebiliriz. Dileriz bayram Filistinli kardeşlerimiz için güzel günlerin başlangıcı olur" diye konuştu.

IRAK'TA DA SORUN VAR
Irak'ta yaşanan olaylara da değinen Eyüp Bartık, bu ülkedeki sorunların da bir an önce son bulmasını ve güçlü ticari ilişkilerimizin yeniden aynı ivmede devam etmesini istediklerini belirtti. Irak ticaretindeki en önemli sorunun güneye geçiş yolu bulunmaması olduğunu söyleyen Bartık, "Gaziantep olarak Irak ticaretindeki en büyük avantajımız navlundu. Şimdi güneye gitmek için İran'ı kullanırsak bu avantajı yitiriyoruz. Şu an İran'dan Irak'a transit geçiş için bakanlıklar nezdinde diyalogların sürdüğünü biliyoruz. Sevkıyat problemimiz çözülürse ticari ilişkilerimiz yine eskisi gibi devam edecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bartık: İsrail'in tavrına karşı suskun kalmayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN