Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soygunculardan çelişkili ifadeler

Adana'da soygun yaptıkları kuyumcuda kendisine engel olmak isteyen çalışanı öldüren şüpheli Rüstem Körlü ile yardım suçundan yargılanan 2 sanığın ifadeleri birbirini tutmadı

Giriş Tarihi: 27.7.2014
Adana'da 16 Şubat'ta soygun için girdiği kuyumcuda kendisine engel olmak isteyen Şükrü Keskinpala'yı (50) öldürdüğü ileri sürülen Rüstem Körlü (33) ile yardımcı olduğu ileri sürülen Recep Dağaşan (22), Habib Abay (25) ve tutuksuz Abdullah Abay'ın "Bir suçu gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme ve silahla yağma ve yardım" suçundan yargılanmasına başlandı. Suçu üstlenen Rüstem Körlü ile yardımdan yargılanan 2 sanığın ifadelerindeki çelişkili dikkat çekti.

ÇELİŞKİLİ İFADE
Adana 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis istemi ile yargılanan Rüstem Körlü, soruşturmalarda adı geçmeyen Mustafa G. ile soygunu planladığını öne sürerek "Recep ve Mustafa ile birlikte kuyumcunun arka sokağına geldik. Recep'in soygundan haberi yoktu. Kendisine bıçak vermek isteyince oradan uzaklaştı. Kuyumcuya girdim. Amacım kimseyi öldürmek değildi. Silah istemeden ateş aldı" dedi.

'MUSTAFA YANIMIZDA YOKTU'
Recep Dağaşan ise Rüstem Körlü'yü yalanlayarak yanlarında Mustafa G.'nin olmadığını söyledi. Kuyumcuda çalışan Barış Sarıkçı, sanığın anlattıklarını yalanladı. "İçeri girip 'boşalt, boşalt' diye bağırdı ve Şükrü ağabeyin ayağına ateş etti. Bir kez de yüzüne sıktı" dedi. Mahkeme, askerlik yapan Abdullah Abay'ın ifadesinin alınması ve eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soygunculardan çelişkili ifadeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN