Tam15 yerinden bıçaklamışlar

Giriş Tarihi: 27.7.2014

Adana'da hunharca öldürüldükten sonra cesedi çalılıklar arasında bulunan kadının Suriyeli Nadia Aljendi'ye ait olduğu tespit edildi

Adana'da işkence yapıldıktan sonra boğazı kesilip, 15 yerinden bıçaklanarak öldürülen kadının 6 ay önce Suriye'den savaştan kaçıp gelen Nadia Aljendi'ya (49) ait olduğu tespit edildi. Polis kadının kimliğini olay yerinde bulduğu ilaç kutusundan yola çıkarak belirledi. Polis Suriyeli Aljendi'yi öldüren katil ya da katillerin bulunması için çalışmalarını sürdürüyor.

BOĞAZI KESİLDİ

Olay önceki gün Çukurova ilçesine bağlı Beyazevleri Mahallesi Dilberler Sekisi Mevkii Seyhan Nehri kıyısındaki çalılıklarda meydana geldi. Bölgede görevli özel güvenlik elemanı çalılık içinde yatan birini görünce polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri bir kadının işkence yapıldıktan sonra boğazının kesilip, 15 bıçak darbesiyle öldürüldüğünü belirledi. Polis çevrede yaptığı aramada cesedin yakınında mavi renkli küçük el çantası buldu. Çantanın içindeki ilaç kutuları polisin gözünden kaçmadı ve araştırmaya buradan başlandı. Eczaneleri tek tek gezen polis ilaçların yaşlı bir adam tarafından alındığını öğrendi. Polis ismini gizli tuttuğu yaşlı adamı buldu. Adam ifadesinde, ilaçları hasta olan Suriyeli Nadia Aljendi 'ye yardım amacıyla aldığını söyledi.

KIZI TEŞHİS ETTİ

Bunun üzerine cinayet masası ekipleri kimliğini tespit ettiği Nadia Aljendi'nin bir lokantada çalıştığını öğrendi. Polis işyerine bir haftadır gelmeyen Aljendi'nin kızına ulaştı. Adli Tıp Kurumu'na getirilen kız, cesedin annesine ait olduğunu teşhis etti. Aljendi'nin Suriye'de kocası başka bir kadınla evlendiği için ondan ayrıldığını ve kızını alarak 6 ay önce savaştan kaçıp Adana'ya geldiği ortaya çıktı. Polis cinayeti işleyen katil ya da katilleri bulmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

İKİNCİ SURİYELİ KADIN
Adana'da ilk Suriyeli kadın cinayeti 17 Kasım 2013'de işlendi. Olay Seyhan ilçesi Narlıca Mahallesi'nde iki katlı evin birinci katında meydana gelmişti. Üç çocuk annesi Fatma Brimond'u, kocası Ahmet Brimond tarafından ensesinden bıçaklanarak öldürülmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tam15 yerinden bıçaklamışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN