Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağmur altında deniz keyfi

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Kızkalesi beldesinde turistler, yaz yağmuru sürprizi yaşadı. Yerli ve yabancı turistler, yağmur altında denize girmenin tadını çıkardı

Giriş Tarihi: 27.7.2014
Mersin'in Silifke ilçesine bağlı turistik Kızkalesi yaz yağmuru şaşkınlığı yaşadı. Bazı turistler yağmur altında denize girmenin tadını çıkarırken, bazıları kendini korunaklı bir yere atmayı tercih etti. Çukurova Turistik Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Mustafa Kale, Temmuz ayında ilk kez yağmur yağdığını ve farklı bir mevsimi birlikte yaşadıklarını söyledi.

AĞUSTOS YOĞUN GEÇECEK

Kale, 30 yıldır turizm sektöründe olduğunu, ilk kez temmuz ayında yağmurun yağdığını belirtti. Ramazan ayı nedeni ile kısmen azalan otel doluluğunun yurt dışındaki gurbetçilerin gelmesiyle giderildiğini ve yüksek doluluk oranının yaşandığı sezona girildiğini kaydeden Mustafa Kale, Ağustos ayında taleplerin karşılanmasında sıkıntı yaşanabileceğini, bunun fiyatlara da yansıyabileceğini kaydetti.

GURBETÇİLER AKIN EDİYOR
20 Temmuz-20 Ağustos tarihleri arasının turizmde en yoğun sezon olduğunu ifade eden Mustafa Kale, Avrupa genelindeki gurbetçilerin tatillerini geçirmek üzere bu tarihler arasında tatillerini kullandıklarını, ülkemizde de okulların tatile girip üniversite sınavlarının da tamamlanmış olmasından dolayı bu tarihler arasının sezonun en iyi olduğu dönem olduğunu vurguladı. Kale, sezonun Eylül ayının sonuna kadar dolu geçeceğini düşündüğünü ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağmur altında deniz keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN