Büyükşehir'den imaj operasyonu

Giriş Tarihi: 28.7.2014
Mersin Büyükşehir Belediye ekipleri, kent estetiğini ve imajını bozan, görüntü ve gürültü kirliliği yaratan unsurlar ile halkın istek ve şikayetleri doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz "Haziran ayından itibaren sorumluluk alanımızda bulunan cadde, bulvar ve meydanlardaki seyyar satıcılar, açıkta gıda maddesi satışı yapanlar ve kaldırım işgalleri konusunda cezai işlemler uygulanmakta. Ayrıca dilencilik yapanlarla ilgili çalışmalar da sürdürülmekte, dilencilik yaptığı tespit edilenlere gerekli yasal işlemler uygulanmaktadır" dedi.

GALERİCİLER TAŞINACAK

Sokakta çöp toplayanlarla ilgili olarak, devletin diğer kurumlarının da yer aldığı bir komisyon kurulduğunu ve bu komisyonun takip ve denetiminde oluşturulan mobil ekipte, Büyükşehir Belediye personelinin de görev aldığını ifade eden Başkan Kocamaz, "Kentimizde faaliyet gösteren 2'nci el oto galericilerinin şehir içerisinden kaldırılıp, yeni yapılan oto galericiler sitesine taşınmaları ile ilgili olarak gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Öte yandan, işyeri açma ve çalışma ruhsatı almadan, ruhsatsız olarak faaliyet gösteren işyerlerinin denetimleri tarafımızca yapılmaktadır" diye konuştu.

TRAFİĞE DÜZENLEME

Okul önlerinde seyyar satıcılık yapan kişilerin kaldırılması için, ilgili ilçe belediyeleriyle gerekli yazışmaların yapıldığını sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, "Ana arterler üzerine çift taraflı park eden araçların kaldırılması için Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile gerekli koordinasyon sağlandı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den imaj operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN