Birkaç günlük bebek kaderine terk edildi

Giriş Tarihi: 29.7.2014

Adana'da göbek bağı iple bağlanmış erkek bebek çöp kutusuna atıldı. Vatandaşlar tarafından ağlarken bulunan bebek hastaneye kaldırıldı. Hemşireler bebeğe Bayram adını verdi

Adana'da yeni doğmuş bir bebek çöp kutusuna bırakıldı. Çöp kutusundan gelen ağlama sesini duyan vatandaşların bulduğu bebek sağlık ekiplerine teslim edildi. Henüz birkaç günlük olduğu anlaşılan ve göbeği iple bağlanan erkek bebek, 112 Acil Servis ekipleri tarafından Adana TOKİ Numune ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Arife günü bulunan bebeğe 'Bayram' adı verildi. Polis bebeği bırakan anneyi arıyor.

AĞLAMASA ÖLEBİLİRDİ

Yüreğir ilçesi, Süleyman Vahit Caddesi üzerindeki bir çöp konteynerinden gelen ağlama seslerini duyan vatandaşlar, içine baktığında henüz birkaç günlük bir bebekle karşılaştı. Bir kadına ait giyim eşyalarına sarılmış halde bulunan bebeğin göbek bağının da iple bağlanmış olduğu görüldü. Vatandaşlar hemen polisi ve 112 ekiplerini arayarak talihsiz bebeğin koruma altına alınmasını sağladı.

'BAYRAM' ADINI VERDİLER
Talihsiz çocuğu çöp kutusunun içinde bulan vatandaşlar, "Böyle vicdansızlık olmaz. Eğer bulmasaydık, çocuk burada ölebilirdi" dedi. Adana TOKİ Numune ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servis'te muayenesi yapılan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Hemşirelerin şefkatli kollarına teslim edilen talihsiz yavruya 'Bayram' adı verildi. Bebeğin tedavisinin ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınacağı öğrenildi. Bu arada polis, bebeği çöp kutusuna bırakan anneyi bulmak için çalışma başlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birkaç günlük bebek kaderine terk edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN