Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Akçatekir'de çöpler günlük toplanmıyor sinekler arttı

Giriş Tarihi: 1.8.2014
Yaylalardan şikâyet almaya devam ediyoruz. Okurumuz Akçatekir'de yaşadığı bir olumsuzluğu bize aktardı. Diyor ki; "29 Cevizevler Sitesi'nde oturuyoruz. Bu yıl çöp sorunu bir hayli fazla. 2-3 günde bir çöpler toplanıyor. Haliyle sinekler çoğaldı. Serinlemek için geliyoruz ama çöplerin günlük toplanmaması nedeniyle sineklerle boğuşuyoruz. Evlerimizin içine kadar giriyorlar. Nefes alamıyoruz. Lütfen soruna bir çözüm bulunsun. Biriken çöpler zamanında toplansın." İnşallah çöpler birikmeden toplanır.

KALDIRIM İŞGALLERİ YAYALARI TEHDİT EDİYOR
Adana'dan bir kaldırım şikâyeti aldım. Okurumuz Murat Akköse Karacaoğlan Caddesi'nde olumsuzluğu bize aktardı. Diyor ki; "Eski pazar yolu ile Kocavezir İş Merkezi arasında ciddi kaldırım işgalleri yaşanıyor. İşyerleri, kaldırımı işgal ediyor. Araçlar kaldırıma park ediyor. Yayalara yürüyecek yer kalmıyor. Haliyle insanlar da yola inip yürümek zorunda kalıyor. Hem çok tehlikeli, hem de can güvenliği yok." Kaldırım işgali ile ilgili çok yerden şikâyet alıyorum. Kaldırımda yer bulamayan yayalar can güvenliğini tehlikeye atıyorlar. Çözüm bulunacağını umut ediyorum.

BAYRAĞIN DEĞİŞMESİ LâZIM
Adana'dan bir başka şikâyet de bayrağımız ile ilgili aldım. Okurumuzun dikkatini çekmiş bize aktardı. Baraj seti üzerinden geçerken görmüş: "Burada Türk bayrağı bulunuyor. Sanıyorum dikkatlerden kaçmış. Hali içler acısı" dedi. Biz de yetkililerin dikkatini çekmek istedik. Umarım bayrak değiştirilir.

"DEKONT İÇİN 30 LİRA ÖDEDİM"
Adana'dan bir başka okurumuz da banka şikâyetini dile getirdi. Malum dosya masraflarının iadesi ile ilgili herkes başvuruda bulunuyor. Bu nedenle yoğunluk da bir hayli fazla. Okurumuz kredi çektiği bankadan dekont almak istemiş. Hemen 30 lira bedel ödemiş. Beni aradı ve "Bu nasıl iş anlayamadım. Yasal olan hakkımızı istiyoruz. Dosya masrafı olarak aldıkları paramızı istiyoruz. Bizden dekont parası, işlem parası gibi ücretler istiyorlar. Bankalara kim dur diyecek?" dedi. Okurumuzun şikâyeti böyle. Umarım dikkate alınır.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Akçatekir'de çöpler günlük toplanmıyor sinekler arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN