Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 günlük 'Kader' kaderine terk edildi

Giriş Tarihi: 2.8.2014

Adana'da Gülsüm Gürgen 10 günlük kız bebeğini, hastanede tanıştığı Özgül Meydan'a bırakıp kayıplara karıştı. Kader adı verilen bebek Sevgi Evleri'ne yerleştirildi

Adana'da Gülsüm Gürgen (27) hastanede tanıştığı Özgül Meydan'a (40) "Abla işim var bebeğime bakar mısın?" diyerek 10 günlük kız bebeğini bırakıp kayıplara karıştı. Annesinin iki gün boyunca gelmemesi üzerine Özgül Meydan, "Kader" adını verdiği bebeği polis merkezine götürdü. Bebek çocuk polisi tarafından Sevgi Evleri'ne yerleştirilirken vicdansız anne aranıyor.

HAMİLEYKEN EŞİ TERK ETTİ
İddiaya göre Gülsüm Gürgen, ailesinin zoruyla 15 yaşında evlendirildi ve bu evlilikten 3 çocuğu oldu. Sürekli şiddet Gürgen eşinden ayrıldıktan bir süre sonra başka bir kişiyle evlendi. Ancak Gürgen 7 aylık hamileyken eşi tarafından terk edildi. Ne yapacağını şaşıran Gülsüm Gürgen ailesinin yanına gitti ancak kabul etmediler. Kardeşi Gürgen'i döverek hastanelik etti. Gürgen son çare olarak arkadaşlarında kaldı ve bebeğini dünyaya getirdi.

"BEBEĞİ ARKADAŞIM ALACAK"
Gidecek hiçbir yeri olmayan ve bebeği ile ortada kalan Gülsüm Gürgen, bir süre önce hastanede tanıştığı ve arada bir görüştüğü Özgül Meydan'ın evine gitti. Meydan'a "Abla işim var. Mersin'deki eşimin yanına gideceğim. Bebek sende kalsın gelip alacağım" diyerek evden ayrıldı. Ancak aradan iki gün geçmesine rağmen Gürlgen bebeğini almaya gelmedi. Bunun üzerine Meydan, Gürgen'i aradı. Gürgen, "Abla eşim bebeği kabul etmiyor. Arkadaşım senden alacak" diyerek telefonu kapattı.

SEVGİ EVLERİNE YERLEŞTİRİLDİ
Bebeği almaya kimsenin gelmemesi üzerine Özgül Meydan, 'Kader' adını verdiği bebeği Dağlıoğlu Polis Merkezi'ne götürüp teslim etti. Sağlık kontrolünden geçirilen ve herhangi bir rahatsızlığı olmayan bebek, daha sonra Sevgi Evleri'ne yerleştirildi. Polis bebeği terk eden vicdansız anneyi arıyor. Adana'da 27 Temmuz günü de yeni doğmuş bir bebek vatandaşlar tarafından çöp konteynırında bulunmuş ve Sevgi Evlerine yerleştirilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 günlük 'Kader' kaderine terk edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN