Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüreğir 10 Ağustos'ta ortalamayı geçecek

Giriş Tarihi: 3.8.2014

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Yüreğir'den Recep Tayyip Erdoğan'a, Türkiye ortalamasının üzerinde oy çıkacağını söyledi

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, 10 Ağustos'ta yapılacak ve ilk kez halkın oy vermesiyle gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda seçileceğinden kuşku duymadığını söyledi. Çelikcan, seçimde Yüreğir'den Erdoğan'a verilecek oy oranının, Türkiye ortalamasının üzerinde olacağını kaydetti.

İLK TURDA BİTER
Seçimin, Türkiye için yeni bir dönemin başlangıcı olacağına inandığını ifade eden Başkan Mahmut Çelikcan, "Çünkü Sayın Başbakanımız, gençliğinden bugüne kadar sokakları karış karşı gezmiş, bütün siyasi görevleri yapmış, halkın sorunlarını çok iyi bilen bir lider. Türkiye'deki popülaritesi, dünyadaki durumu ortada. Onun için Cumhurbaşkanlığı makamı da ayrı bir kimlik kazanacak. Bizim inancımız odur ki 10 Ağustos'ta, ilk turda bu iş bitecek" diye konuştu.

SÜREÇ RAYINA GİRECEK

Türkiye'de sürekli sancılı olan Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinin de 10 Ağustos tarihi itibariyle rayına gireceğini söyleyen Çelikcan şöyle devam etti: Muhalefetin dayatmış olduğu çatı adayın durumu ortada. Son anketlere de baktığımızda, kendi yaptırdıkları anketlerde dahi çıkamayan bir aday profili var. Onun için bu seçimin Başbakanımız adına çok rahat geçeceğini düşünüyorum. İnşallah Türkiye'nin ufku, vizyonu, 10 Ağustos'tan sonra çok daha farklı olacak.

MHP'LİLER DE OY VERECEK

Mahmut Çelikcan, Yüreğir'de 10 Ağustos'ta Recep Tayyip Erdoğan'ın alacağı oy oranının Türkiye ortalamasını geçeceğini düşündüğünü kaydetti. Çelikcan, "Karşımızda birleşmiş birçok unsur var. Buna rağmen ben MHP tabanından, Başbakanımıza teveccüh olacağını düşünüyorum. Bu zaten anketlere yansımış durumda. Özellikle kendi yaptırdıkları anketlerde de bu bariz bir şekilde görünüyor. Adana Büyükşehir Belediyesi seçimleri aslında bir gösterge değildir. Yerel seçimlerde, tabiri caizse bir çatı aday gibi hareket edildi. Ama cumhurbaşkanlığı olayı çok farklı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir 10 Ağustos'ta ortalamayı geçecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN