Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Otoyol levhası ters istikameti gösteriyor

Giriş Tarihi: 4.8.2014
Adana'dan bir yön levhası şikâyeti aldım. Okurumuz Zekeriya Alptekin otoyol tabelalarını gösteren levhaların ters olduğunu söyledi ve "Tabelalar ters konulduğu için baktığınızda yanlış yöne gidebilirsiniz. Örneğin Hastaneler Kavşağı. Bu kavşaktan otoyola girmek isteyenler, yön levhalarını takip ederse otoyol yerine başka yöne gidebiliyor. Önemli bir hata. Görevliler incelediğinde bana hak vereceklerdir. Yön levhaları düzene girmeli" dedi. Okurumuzun şikâyetini köşeme taşıdım. Umarım dikkate alınır.

ELEKTRİK KESİNTİLERİ BIKTIRDI
Hatay Dörtyol'dan elektrik şikâyeti aldım. Okurumuz Mehmet Lök, "Dörtyol'daki elektrik kesintileri vatandaşı canından bezdirdi. Gün içerisinde 2-3 defa kesiliyor. Tekrar geldiğinde ise yüksek voltajdan dolayı elektrikli aletlerimiz bozuluyor. İşyeri olan birçok esnafın elektrikli aletleri şu anda çalışamaz durumda. Esnaf kefalet başkanımız da dahil olmak üzere birçok kişi taşeron şirketle görüşmek istedi. Fakat muhatap bulamıyorlar. Dakikalarca telefonda bant kaydı dinliyoruz" dedi. Okurumuzun şikâyetini köşeme taşıdım. Kesintilerin önüne geçilirse vatandaşın şikâyeti de ortadan kalkar.

SOKAK LAMBALARI NEDEN YANMIYOR?
Bir başka elektrik kesintisi şikâyeti de Adana'dan aldım. Okurumuz Gökhan Gülşin, "Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Yamaçlı Mahallesi 632 Sokak'ta bir haftadır boydan boya sokak lambalarının hiçbiri yanmıyor. TEDAŞ'ı arıyoruz telefon hattını beklemeye alıyorlar. 15-20 dakika sonra telefon meşgule düşüyor, nereye başvuracağımızı şaşırdık" dedi. Okurumuzun sokak lambası şikâyetinin dikkate alınacağını düşünüyorum.

KOZAN'DAN KANALİZASYON ŞİKâYETİ
Adana'nın Kozan ilçesinden bir şikâyet aldım. Okurumuz Mehmet Kara, Tavşantepe Mahallesi'ndeki kanalizasyon kokusundan şikayet ediyor. Diyor ki: "Kozan'da yıllardır bu kokudan şikayet ediyorduk ama artık had safhaya ulaştı. Eskiden ara sıra kanalizasyon kokusu olurdu ama son günlerde artık dayanılmaz bir hal aldı. Tavşantepe Mahallesi Camisi'nin çevresinde lağım kokusundan durulmuyor. Camiye giden cemaat de şikâyetçi. Belediyenin bu soruna önlem almasını istiyoruz." Kozan Belediyesi'nin konu ile ilgili çalışma yapacağını umuyorum.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Otoyol levhası ters istikameti gösteriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN