Rio'ya yolculuk

Giriş Tarihi: 5.8.2014

Aralarında Mersinli isimlerin de olduğu zihinsel engelli yüzücüler, 2016 yılında Rio'da yapılacak paralimpik oyunlara hazırlanıyor

İlk kez paralimpik oyunlar derecesini yakalayan zihinsel engelli yüzücüler, 2016 yılında Rio'da yapılacak paralimpik oyunlarda Türk bayrağını dalgalandırmak için çalışmaya başladı. Yaklaşık bin özel sporcu arasından seçilerek belirlenen Özel Sporcular Yüzme Milli Takımı, 2 yıl sonra yapılacak paralimpik oyunları için İzmir'de ilk kampını gerçekleştirdi.

11 SPORCU KAMPTA

Mersin'in yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir, Niğde ve Sakarya gibi farklı illerden gelen özel sporcular kamp programı kapsamında Atatürk Yüzme Tesisi'nin bir hafta boyunca günde 6 saat çalıştı. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, bölge ve Türkiye şampiyonaları sonucunda seçilen 14-25 yaş arası 11 zihinsel engelli sporcunun iyi bir kamp dönemi geçirdiğini belirtti.

ÜLKEMİZDE ÖNEM VERİLİYOR
Aydın, Rio 2016 Paralimpik Oyunları için yüksek bir sporcu sayısı yakalama gayretinde olduklarını vurgulayarak, "Onun için hummalı bir şekilde 4 antrenör, 11 sporcu günlük 6 saat antrenmanla çalışıyor. Özel sporcular tarihinde ilk kez 4 sporcuyla paralimpik oyunları derecesini yakalamıştır. Bu da ülkemizde engellilere verilen önemi göstermektedir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rio'ya yolculuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN