Çağ kalkınmada öncü rol oynuyor

Giriş Tarihi: 7.8.2014

Çağ Üniversitesi'ni ziyaret eden Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, "Üniversitemiz eğitim birimlerinin yanında illerin ve ülkenin kalkınmasında öncü rol oynuyor" dedi

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Çağ Üniversitesi'ni ziyaret etti. Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan ve Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Gökhan Bayboğan tarafından karşılanan Vali Güzeloğlu, "Üniversitelerimiz eğitim birimlerinin yanında illerin ve ülkenin kalkınmasında öncü rol oynuyor. Çağ Üniversitesi de bu anlamda Tarsus ve Mersin için büyük değer" dedi.

TAŞIYICI GÜÇ
Üniversitelerin bir ülkenin olmazsa olmazları olduğunu, Bayboğan Vakfı Çağ Üniversitesi'nin de bölgeye ve ülkeye çok ciddi katkıları bulunduğunu belirten Güzeloğlu, "Bu ziyaretimiz sırasında başta eğitim olmak üzere Tarsus'umuzun sorunlarını da masaya yatırıyoruz. Üniversitelerimizi sadece eğitim birimleri olarak değil, illerin ve ülkelerin kalkınmasının taşıyıcı güçleri olarak görüyoruz" diye konuştu.

DÜNYA ÇAPINDA
Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan ile Başkan Vekili Gökhan Bayboğan, önümüzdeki süreçte Üniversite olarak yapacakları çalışmalar hakkında Vali Güzeloğlu'na bilgi verdi. Lütfi Bayboğan, "Ulusal ve uluslararası bilimsel platformda seçkin yeri olan öğretim üyesi kadrosuna sahibiz. İleri düzeydeki çağdaş dünya üniversiteleri ile sürekli işbirliği halindeyiz. Dünya çapında bir üniversite yolunda hızla ilerliyoruz" dedi.

MÜKEMMELİYET ÖDÜLÜ SAHİBİ
Çağ Üniversitesi'nin, diploması Avrupa Komisyonu tarafından onaylı, Mükemmeliyet Ödülü sahibi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olduğunu hatırlatan Bayboğan, "Öğrencilerimizin çağdaş, huzurlu ve verimli bir ortamda yaşayabilmesi için üniversitemiz en modern olanaklarla donatıldı. Spor alanlarından kütüphaneye kadar üniversitemizdeki tüm birimler, her ihtiyaca yanıt verecek düzeyde yapılandırıldı" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağ kalkınmada öncü rol oynuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN