Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Feyezan Kanalı çiçek olup açacak

Giriş Tarihi: 7.8.2014

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil'i ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Feyezan Kanalı projesini çok beğendi

Çalışma programı kapsamında İskenderun'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil'i ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Seyfi Dingil, Bakan Veysel Eroğlu'na slayt eşliğinde Feyezan Kanalı'nın mevcut durumu ve projeyle ilgili bilgi verdi. Bakan Eroğlu, "Proje sayesinde Feyezan Kanalı çiçek gibi olacak" dedi.

57 YILDIR İLK DEFA

30 Mart'ta İskenderun Belediyesi'ne iktidar partisine mensup bir yönetimin geldiğini anımsatan Başkan Seyfi Dingil, "İskenderun halkı artık iktidar nimetlerinden yararlansın istiyoruz. 57 yıldan beri ilk defa iktidar partisi İskenderun Belediyesi'nin yönetimine geldi. İskenderun halkının bizden, sizlerden beklentisi yüksek. Feyezan Kanalı projesi de karşılamamız gereken beklentilerden biri" dedi.

CAZİBE MERKEZİ

Projenin 'Emniyet, estetik, ekonomik' olmak üzere üç 'e' prensibine göre hazırlandığını anlatan Başkan Seyfi Dingil, "Projeyle sahil bandında oluşan sosyal yaşantı ve ilişkilerin, kanal aksı boyunca şehrin iç kısımlarına yayılmasını hedefliyoruz. Böylece atıl durumda bulunan, herkesin uzaklaşmak istediği Feyezan Kanalı'nda doğal dönüşüm gerçekleşecek. Yürüyüş yolları, bisiklet yolları, yeşil alanlar ile yeni bir cazibe merkezi oluşturulacak" diye konuştu.

DERELER GERDANLIK GİBİ OLMALI
Belediye Başkanı Seyfi Dingil'in çok çalışkan ve vizyon sahibi olduğunu belirten Bakan Veysel Eroğlu, "Şehir içindeki derelerin gerdanlık gibi olmasını arzu ediyoruz. Feyezan Kanalı konusunda ne gerekiyorsa yapacağız. İskenderun'u çiçek gibi yapmamız, geliştirmemiz lazım" dedi. Yapılan konuşmaların ardından Başkan Seyfi Dingil günün anısına Bakan Eroğlu'na plaket taktim etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Feyezan Kanalı çiçek olup açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN