Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarı kanaryalar

Geleceğin yıldızları Gaziantep'te yetişiyor. Fenerbahçe Gaziantep Futbol Okulu'na devam eden 150 öğrenci geleceğin yıldızları arasına girebilmek için kıyasıya mücadele ediyor

Giriş Tarihi: 7.8.2014
Gaziantep Fenerbahçe Futbol Okulu, sarı -lacivertli takım başta olmak üzere Türk futbolunun alt yapısına yıldız adayları yetiştiriyor. Okulun sorumlusu Mahir Yılmaz, bu yıl 150 civarında öğrencinin düzenli eğitim gördüğü okulun bugüne kadar çok sayıda genci futbola kazandırdığını söyledi. Yılmaz, "Hem çocuklarımıza sporu sevdiriyoruz hem de yıldız adaylarını yetiştiriyoruz" dedi.

BİLİMSEL EĞİTİM
Yılda 150-200 arası öğrenciye düzenli ve disiplinli bir şekilde futbol eğitimi verdiklerini söyleyen Yılmaz, "Burada sadece çocuklara futbol oynatmıyoruz. Hocalarımız tarafından çocuklara bilimsel temelde spor eğitimi verilirken zaman zaman günlük yaşamlarında ve gelecekte gerekli olacak konularda da çeşitli seminerler veriyoruz" diye konuştu.

TECRÜBE KAZANIYORLAR
Bugüne kadar pek çok kulübün alt yapısına genç oyuncular kazandırdıklarını söyleyen Mahir Yılmaz, Gaziantep'teki rutin eğitimlerimizin yanı sıra komşu illerdeki kulüplerin alt yapı takımlarıyla yaptığımız karşılaşmalar öğrencilerimizin tecrübe kazanmasını sağlıyor. Yine İstanbul ve İzmir gibi illerde yaptığımız kamp programları da sağlam birer kişilik kazanmalarına katkıda bulunuyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarı kanaryalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN