Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babasının kızları

Kahramanmaraş'ta güreşçi baba mirasını kızlarına bıraktı. Esra ve Merve zor şartlara rağmen başarıdan başarıya koşuyor

Giriş Tarihi: 8.8.2014
Kahramanmaraşlı güreşçi Mustafa Pul, erkek çocuğu olmayınca güreş hayatında elde ettiği mirasını kızlarına bıraktı. Babalarının bu isteğine sahip çıkan kız kardeşler çıktıkları müsabakalarda önemli dereceler alınca gözlerini dünya şampiyonasına dikti. Binevler Mahallesi 20. Sokak'ta yaşayan eski güreşçi Mustafa Pul, spor hayatına maddi sıkıntılar yüzünden devam edemedi.

ODADA ANTRENMAN

Güreşte istediği hayallerini gerçekleştiremeyen baba Pul, erkek çocuğu olmayınca güreş sporunda elde ettiği tecrübesini kızlarına aktardı. 15 yaşındaki Merve ile 14 yaşındaki Esra'yı kısıtlı imkanlarla evlerinin bir odasında eğiten baba Mustafa Pul, kızlarının katıldığı yarışmalarda elde ettiği derecelerle hayaline kavuştu.

MERVE'NİN BÜYÜK BAŞARISI

2 yıl boyunca kızlarına güreş eğitimi veren Mustafa Pul, "En büyük korkum benim spor hayatımı bitiren maddi sıkıntıların çocuklarımı etkilemesidir" dedi. Kahramanmaraş'ta belediyede asgari ücretle çalışan Pul, "Kızım Merve, Minikler Türkiye Şampiyonası'nda kilosunda birinci, yıldızlarda Türkiye ikincisi olurken, Uluslararası Zafer Kupası'nda da üçüncü oldu" diye konuştu.

ESRA TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Pul, "Kızım Esra ise katıldığı yarışmalarda kilosunda miniklerde Türkiye şampiyonu olurken, yıldızlarda üçüncü oldu. Benim tek isteğim ata sporumuza sahip çıkmak. Ama bunun için maddi durumumuz yeterli değil. Çocuklarımın spor hayatına devam etmeleri için iş adamlarımızdan ve belediye başkanlarımızdan destek istiyorum" şeklinde konuştu.

AMACIMIZ GURUR YAŞATMAK
Babaları tarafından güreş sporuna yönlendirilen kız kardeşler Merve ve Esra ise, "Amacımız elde ettiğimiz derecelerle babamızı gururlandırmak. Her çocuk gibi babamızla uğraşırken, güreş teknikleri öğrenmeye başladık. Babam da bu yeteneğimizi fark edince bizi evde eğitmeye başladı. Biz de güreş sporunu benimsedik. Bazı turnuvalara katıldık ve başarılı olduk. Şimdi milli sporcu olduk" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babasının kızları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN