Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hamit İzol partisi CHP'den istifa etti

Giriş Tarihi: 8.8.2014

Hamit İzol, CHP ve MHP'nin ortak çatı adayı Ekmeleddin İnsanoğlu'nun çözüm sürecine destek vermediğini iddia ederek CHP'den istifa etti

İşadamı yazar Hamit İzol, Cumhuriyet Halk Partisi'nin barış sürecini desteklemediğini ve Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun çözüm sürecine yönelik adımlar atmadığını ileri sürerek parti üyeliğinden istifa etti. Çözüm sürecine yönelik bağımsız hareket ettiğini ancak sürekli eleştirilere maruz kaldığını belirten İzol, "İnsanın başına bir felaket gelecekse veya bir iş gelecekse bence barış yolunda gelmeli" dedi.

ULUSALCI KESİM ETKİSİ

Yıllardır barış ve kardeşlik adına uğraş verdiğini ifade eden İzol, "Ulusal ve yerel televizyonlardan ve sosyal medyadan bu uğraşımı devam ettirdim. Bu barış yanlısı davranışım birçok kesim tarafından eleştirildi ve hedef oldum. Kürt tarafı, "ne oldu da barış olsun" dedikçe, o dönemlerde Türk tarafı öldürmek ile netice alacağını söylüyordu. Mensubu olduğum CHP barışa daha olumlu bakıyordu. Ulusalcı kesim parti üzerinde hakimiyet kurdukça, barış unutuldu" diye konuştu.

SÜREÇ ÇÖKECEK

Kendisi gibi düşünen birçok kişinin partiden istifa ettiğini ifade eden İzol, "Hükümetin başlattığı barış sürecine destek vermemekle benim gibi düşünen birçok kişi CHP ile yollarını ayırdı. Bense hep olumlu bir adım atılmasını bekledim. Cumhurbaşkanı adayı belirlenirken hem muhafazakar hem de ulusalcı bir isim üzerinde karar kılınınca ve gösterilen adayın kazanması halinde barış sürecinin çökeceği inancı bende hasıl oldu ve istifa etmeye karar verdim" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamit İzol partisi CHP'den istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN