Melih ABİ: Gülek yaylası hizmet ve temizlik bekliyor

Giriş Tarihi: 8.8.2014
Gülek yaylasından bir şikayet aldım. Okurumuz, "Mersin ili Tarsus ilçesine bağlı Gülek yaylası bildiğiniz üzere 30 Mart'a kadar belde olduğu için belediyelik idi. Bu tarihten sonra muhtarlık oldu ve Tarsus'a bağlandı. Ama eskisi gibi hizmet alamıyoruz. Ben aralıksız tam 15 yıldır her yaz tatilinde 3 ay burada kalıyorum ve şu ana kadar bu yaz olduğu gibi hizmet aksaklığı görmedim. Çöpler bir hafta on günde bir toplanıyor, yollar şiddetli yağmurlardan dolayı delik deşik olmuş, geniş olmasına rağmen üçte biri asfalt, diğer yerler toprak ve ot bitmiş. Yazlıkçıların sayısı günden güne artıyor. Yeni evler ve yerleşim alanları oluşmasına rağmen açılan yollar hala toprak ve çukur. İnsanlar su, emlak ve temizlik vergilerini ödemek için her ay Tarsus'a gitmek zorunda kalıyor. Daha önce burada yatırılıyordu, bu işler için bir görevlinin bulunması gerek. Kısaca hizmet hiç yok gibi, sadece on günde bir Tarsus'tan gelen araçla çöp toplanıyor. Bir an evvel buraya hizmetin getirilmesi lazım" dedi. Okurumuzun şikayetini ve talebini köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

GÖZNE YAYLASI HİZMET ALAMAMAKTAN ŞİKAYETÇİ
Yine bir şikayet yine yayladan ama bu defa Gözne'den. Okurumuz Kadir Tozlu, "16 yıldan beri yazın Gözne yaylasına çıkıyorum. Harika doğası olan bir yer ve Gözne'yi çok seviyorum. Ne yazık ki hala kanalizasyonu yok. Foseptik çukurlarda tutulan bu atıklar pis kokular yaymakta. Yıllardan beri yöneticilerle yaptığımız görüşmelerden ve yazılı başvurulardan sonuç alamadık. Mersin'i ve Gözne'yi yönetenlerin sorumluluk duygularının ne olduğunun takdirini kamuoyuna bırakmak en güzeli. Bir de yağmur yağdığı zaman sürekli elektrikler kesilir. TEDAŞ'ın bu konuyla ilgili çalışması da olmadı. Çağ atladığımız bu yüzyılda bir damla yağmur yağdığı zaman elektriğin saatlerce kesilmesi de ayrıca başlı başına bir sorun. Bir sade vatandaş olarak bunu sizin aracılığınızla ilgililere duyurmanın bir görev olduğunu düşünüyorum" diyor. Umarım yaylalarla ilgili çalışmalar yapılır. İnsanlar dinlenmek için gittikleri bu yerlerde fazla sıkıntı çekmez.

TARSUS'TA ECZANELER CUMARTESİ GÜNLERİ AÇIK OLSUN
Mersin'in Tarsus ilçesinden Burcu İkiz isimli okurumuz, "Türkiye'nin en büyük ilçelerinden birisi olan Tarsus'ta eczane sayısı yetersiz. Eskiden cumartesi günleri okulların dahi yarım gün açık olduğunu, özel işyerlerinin de açık tutularak hizmet sunulduğunu unutmadık. Sağlık önemli konu. Adana'daki uygulamanın benzeri neden Tarsus'ta da uygulanmasın ki? Üstelik Tarsus'ta geçen yıl cumartesileri kapalı olan kuyumcuların da artık açık olduğunu, bunun önemli ve olumlu bir gelişme olduğunu kaydedeyim. Tarsus'ta eczaneler cumartesi günleri açık olursa, vatandaş rahat eder. İlacını rahatça temin edebilir. Kısaca cumartesi günleri tüm eczaneler açık tutulabilir ya da nöbetçi sayısı iki katına çıkarılabilir. Böylece sorun çözülür" diyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Gülek yaylası hizmet ve temizlik bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN