Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öztürk: Yatırımlarla Ceyhan gözde ilçe olacak

Giriş Tarihi: 8.8.2014

Ceyhan Belediye Başkanı Öztürk, "Çukurova'nın cazibe merkezi Adana, Adana'nın gözdesi ise Ceyhan olacak" dedi

Adana'nın Ceyhan ilçesi Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, yapacakları hizmetlerle Adana'nın en gözde ilçesinin Ceyhan olacağını söyledi. Ceyhan Nehri'nden güneye doğru giden 4 kilometrelik alan içerisinde 26,5 hektarlık bölgenin kentsel dönüşümünü gerçekleştirmek üzere proje hazırladıklarını ve bu projeyi Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunduklarını belirten Başkan Öztürk, "İnşallah Ceyhan'ı ismini aldığı nehirle buluşturacağız yani birilerinin dediği gibi su akar Ceyhanlı bakar olmayacak. Su akacak, Ceyhanlı sudan faydalanacak" dedi.

"YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ"
Hiçbir zaman devraldığı borç yükünün arkasına sığınmayacağını ifade eden Öztürk, tasarruf ve kaynakları verimli kullanarak halka hizmet edeceklerini kaydetti. "Hizmet alanımız Büyükşehir Kanunu nedeniyle eskisine oranla 18 kat genişlemesine rağmen sadece akaryakıt giderlerini 3'te 1'e indirdik. Bugüne kadar çalışmadan para alan bankamatikçilere iş gösterince ayrılmak zorunda kaldılar. Bu sayede de 480 bin TL personel maaşı tasarrufu sağladık" diye konuştu.

"KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK"
BTC Petrol Boru Hattı'nın nimetlerinden Ceyhanlının faydalanacağını da sözlerine ekleyen Öztürk, bu hatla birlikte bölgeye gelmesi planlanan yatırımların öncüsü olacaklarını söyledi. Öztürk, uzun dönemdir hayata geçirilemeyen Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesi'nin de takipçisi olduklarını belirterek, "Enerji yatırımı yapacak yatırımcılara bu yerin tahsisi hükümetimiz tarafından yapılacak" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öztürk: Yatırımlarla Ceyhan gözde ilçe olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN