Telefonla dolandırıldı

Giriş Tarihi: 8.8.2014
Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yaşayan Kemal Kahraman, cep telefonundan görüştüğü bir kişinin "Kredi kartı aidatını geri alacağız" vaadine kanınca 950 lirasından oldu. Dolandırıldığını anlayınca adliyeye koşan Kahraman, Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu. Kahraman, cep telefonuna gelen "Kredi kartı aidatlarınızı geri almak istiyorsanız arayın" mesajına kandığını belirterek vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

SMS'E KANDI

Telefonuna gelen SMS üzerine belirtilen numarayı aradığını anlatan Kahraman, "Telefondaki şahıs, 'kartınızın 950 liralık fırsat paketi var, bunu güncelleyelim mi?' diye sordu. Cep telefonuma tek kullanımlık bir şifre gönderdiklerini ve onu vermemi istediler. Ben de verdim. Telefonu kapattıktan sonra mesajı tekrar okuyunca dolandırıldığımı anladım. Numarayı tekrar arayarak işlemin iptal edilmesini istedim ancak iptal etmediler" dedi.

KARGOYLA PAKET GELDİ

Kendisini dolandıran kişilerin daha sonra adresine kargo ile bir paket gönderdiğini, bu şekilde de dolandırıcılığın yasallaştırılmaya çalışıldığını belirten Kemal Kahraman, paketi kabul etmediğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Telefonla dolandırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN