Hükümet konağı için yer arayışına devam

Giriş Tarihi: 10.8.2014
Tarsus Hükümet Konağı'nın depreme dayanıksız olmasından dolayı tahliye kararı alınması nedeniyle yer arayışları sürüyor. Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kaymakam Hasan Göç, Belediye Başkanı Şevket Can ile birlikte Tarsus Belediyesi'nin takas talebinde bulunduğu Emniyet Müdürlüğü binası yanındaki 8 dönümlük alanda incelemede bulundu.

BELEDİYE İLE TAKAS

Belediye tarafından mevcut hükümet konağının bulunduğu yerin takas edilmesi konusunu değerlendirdiklerini belirten Vali Güzeloğlu, "Tarsus'a Hükümet Konağı yapılması konusunda 2015 bütçesine konulması için çalışıyoruz" dedi. Güzeloğlu, yer tahsisi yapılacak olan Kaymakamlık Hizmet binası olarak düşünülen Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan Tarsus İdmanyurdu tesislerini gezdiklerinide ifade etti.

ORTAK ÇALIŞMALAR

Vali Güzeloğlu, Tarsus Kaymakamlığı ile Tarsus Belediyesi'nin eski Tarsus Evleri ve Yedi Uyurlar olarak bilinen Eshab-ı Kehf ziyaretiyle ilgili güzel bir ortak çalışma başlattıklarını belirterek, "Önümüzdeki günlerde bu proje üzerinde daha detaylı bir çalışma yapacağız" diye konuştu. Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can belediye olarak üzerlerine düşen görev ne ise yapmaya hazır olduklarını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümet konağı için yer arayışına devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN