Yetenek avında

2016 yılında Rio de Jeneryo ile 2020'de Güney Kore'de yapılacak olimpiyatlara hazırlanan Atıcılık ve Avcılık milli takımının Alman danışmanı Erdemli'deki tesislere hayran kaldı

Giriş Tarihi: 11.8.2014
Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 2016 yılında Rio de Jeneryo ile 2020'de Güney Kore'de yapılacak olan olimpiyatlara milli sporcu yetiştirmek üzere olimpiyatlar hazırlık projesinin başına Alman danışman Uwe Rıesterer'i getirdi. Rıesterer, federasyonun Erdemli Atış Poligonunda gerçekleştirilen Zafer kupası müsabakalarını yakın takibe aldığını belirterek sporcularla bire bir görüşme yaparak yeteneklerini test ettiğini söyledi. "Benim görevim Atıcılık camiasına yeni bir konsept üretmek" diyen Rıesterer olimpiyatlara sporcu yetiştirilmesi konusunda açıklamalarda bulundu. Akdeniz Oyunları kapsamında Erdemli ilçesine kazandırılan atış poligonuna hayran kaldığını, buradan olimpiyatlara çok başarılı sporcular yetiştireceklerini söyledi.

SPORCU YETİŞECEK
İlk hedeflerinin 2016 yılında Rio de Jeneryo ile 2020 yılında Güney Kore'de yapılacak olan olimpiyatlara sporcu yetiştirmek olduğunu belirten Rıesterer, "Erdemli Atış Poligonu dünyada eşine ender rastlanabilecek özellikleri taşıyan bir tesis. Türk hükümeti burası için büyük paralar harcamış ve desteğini sunmuş. İyi koçlar ve daha büyük destek sağlanırsa dünya çapında sporcular buradan çıkartılabilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yetenek avında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN