Engelsiz bir şehir, engelsiz bir hayat

Mersin Büyükşehir Belediyesi, engellileri toplumun içine çıkarmaya, normal bireylerle entegrasyonunu sağlamak için çalışmaya başladı

Giriş Tarihi: 12.8.2014
Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen, 'Engelsiz bir şehir, engelsiz hayat, engelsiz konut ve mekânlar konusunda yapılması gerekenler' konulu seminerde, engelli sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Türkiye'de engelli oranının yüzde 13'e yakın olduğunu kaydeden Saçıkara, "Bu şu anlama geliyor, Türkiye'nin nüfusu 76 milyon olduğuna göre, yaklaşık 25 milyon birey birebir engellilerle gününü geçirmek zorunda. Bizim çabamız, engelli arkadaşlarımızın yasal olan haklarını ötekileştirmeden kendilerine vermeye çalışmak" dedi.

DANIŞMANLIK HİZMETİ

Mersin İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Serkan Özada, İŞKUR olarak verecekleri 'İş ve Meslek Danışmanı' hizmetiyle, normal bireylerin dışında engelli vatandaşlara da birebir danışmanlık hizmeti vermek üzere çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Mersin Büyükşehir Belediyesi ile bazı kurum ve odaların ortaklığında, 14-15 Ekim 2014 tarihlerinde Kongre Merkezi'nde engelli bireyleri de kapsayacak olan 'Mersin İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı' düzenleyeceklerini kaydeden Özada, amaçlarının ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan işsizlik ve niteliksiz işgücü problemini çözmek olduklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelsiz bir şehir, engelsiz bir hayat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN