Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mazıcıoğlu elektrik için devreye girdi

Giriş Tarihi: 12.8.2014
Gaziantep'te elektrik şirketinin özelleşmesinden sonra yaşanan sorunların çözülmesi için devreye giren AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, sorunun çözümü için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan söz aldı. Sorunun çözümü için TEDAŞ'ın Gaziantep'te temsilcilik açması ve şehir içi elektrik ihalesini alan EnerjiSA şirketinin kentte gerekli yatırımları yapması sağlanacak.

YILDIZ'DAN SÖZ ALDI

Mazıcıoğlu, Gaziantep'in önemli bir sanayi kenti olması nedeniyle yoğun bir enerji tüketimi olduğunu, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki işletmelerin enerji kullanımıyla ilgili sorunlarının bir bölümünü Adana'da bulunan TEDAŞ ile halletmek zorunda kaldığını, bunun da sıkıntı yarattığı yönündeki şikâyetler üzerine konuyu Bakan Taner Yıldız ile görüştüğünü söyledi. Mazıcıoğlu, Yıldız'ın Gaziantep'te TEDAŞ temsilciliği açılması için gerekenin yapılması sözünü verdiğini söyledi.

SORUNU TAKİP EDECEK

Gaziantep'teki elektrik ile ilgili sorunların çözümü için de EnerjiSA firmasının yetkilileriyle de görüşülerek gerekli yatırımların yapılması sözünü aldıklarını bildiren Mazıcıoğlu, "Bizim için elektrik enerjisi çok önemli. Hem sanayide üretim için artan bir kullanım var hem de kent merkezinde vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını idame ettirmeleri için bunun düzenli olması gerekiyor. Bu konunun takipçiyiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mazıcıoğlu elektrik için devreye girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN