Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Girne Üniversitesi'nde kayıtlar sürüyor

Giriş Tarihi: 13.8.2014
Girne Üniversitesi denizcilik sektörünün Doğu Akdeniz'deki en önemli kuruluşu olma yolunda ilerliyor. Üniversiteye yeni dönem kayıtları sürüyor. Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, dünya denizcilik sektörüne pek çok ulustan yüzlerce nitelikli denizci kazandıran kardeş üniversitesi Yakın Doğu Üniversitesi'nin akademik birikimini devralan Girne Üniversitesi, dünyadaki denizci talebinin karşılanmasına yönelik olarak faaliyet gösteriyor.

EKSİKSİK EĞİTİM

Açıklamada Girne Üniversitesi'ndeki eğitimin dünya denizcilik sektörünün tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde, en yüksek seviyede ve uluslar arası standartlarda, tüm ulusal ve uluslar arası yasal gerekleri de yerine getirmiş olarak, eksiksiz verildiği vurgulandı. Açıklamada son olarak kayıtların 5 Eylül 2014 tarihine kadar devam edeceği de belirtildi. Girne Üniversitesi'nin kardeş üniversitesi Yakın Doğu Üniversitesi'nin denizcilik bölümlerinden mezun olanların Türkiye ve Dünya denizcilik sektörünün çeşitli birimlerinde istihdam edildiğine atıfta bulunulan açıklamada, Girne Üniversitesi mezunlarının da dünya çapında geniş bir yelpazede isdihdam şansına sahip olacağının altı çizildi.

İHTİYAÇ SÜREKLİ ARTIYOR
Türkiye'nin 2010 yılından 2012 yılına kadar olan süreçte iç ticaret (kabotaj), ithalat, ihracat ve transit yük taşımacılığı kapasitesinin 349 milyon tondan 388 milyon tona yükseldiği belirtilen açıklamada, yine iki yıllık süreçte denizcilik sektöründe yurt içinde taşınan yolcu sayısının da 850 milyonu geçtiği kaydedildi. Açıklamada denizcilik sektöründe çalışacak nitelikli eleman ihtiyacının gün geçtikçe arttığı vurgulandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Girne Üniversitesi'nde kayıtlar sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN