Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Adana otogarı bu kente hiç yakışmıyor

Giriş Tarihi: 13.8.2014
Adana'dan bir şikayet aldım. Okurumuz otogarda yaşadığı bir sıkıntıyı dile getiriyor. Diyor ki; "İşim gereği ayda 8-10 kez seyahat ediyorum. Bu bayram da İstanbul'dan misafirlerim geldi. İnanın bu yüzyılda Adana'ya yakışmayan bir otogarımız var. Misafirlerimizi otogara 2-3 saat önceden götürdüm, birlikte biraz zaman geçirip uğurlamaktı amacım. Otobüs firmalarının önünde simsar olarak tabir ettiğimiz görevliler bizi rahatsız edip neredeyse yakamızdan tutarak çekiştirdi. Yine aynı şekilde semt pazarı görüntüsünde bize zorla bir şeyler satmaya çalışan seyyarlar vardı. Dilencilik yapan küçük çocukların hali ise içler acısı. Dinlenme veya bekleme salonu diye bilinen yerlerde barınan, hatta banklarda yatan evsizler, kimsesizler, ayrıca başıboş gezen köpekler başlı başına bir sorun. İnanın ben de rahatsız oldum, misafirlerde... Derdimi anlatacak bir yer bulamadım. Misafirlerime karşı da mahcup oldum" Okurumuzun yaşadığı sorunu köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNİN ÖNÜNE NASIL GEÇİLİR?
Adana'dan bir şikayet aldım. Okurumuz, "İlimizin en büyük sorunu gürültü kirliliği. Toros Mahallesi'nde özellikle Ali Sepici ve Mehmet Kartal Bulvarı tam bir Formula 1 pisti gibi. Ne gece biliyorlar ne de gündüz. Modifiye arabalarla özellikle motosikletler hayatı cehenneme çeviriyor. Normalde gürültüsüz çalışan bir motosikletin egzozunda yapılan küçük değişikliklerle tam bir gürültü makinesine dönüşüyor. İnsana saygısı olmayan bu magandalara karşı sessiz kalmayalım. Vatandaş olarak bu magandalara beddua etmekten başka yapacak hiçbir şeyimiz yok. Hakkımı helal etmiyorum" diyor. Maalesef bu kirlilik Adana'nın birçok yerinde var.

KARAYOLLARI AÇIKLAMA YAPTI
Geçtiğimiz günlerde levha ile ilgili bir okurumuzun şikayetini köşeme taşımıştım. Karayolları 5. Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Halil Akgündüz bu konuda bir açıklama yaptı. Açıklama da, "Okurunuzun talebi doğrultusunda, otoyola giriş yönlerini gösteren levhaların ters olduğunu, ters konulduğu için yanlış yöne gidileceğinden dolayı levhaların düzene girmesini talep etmişsiniz. Söz konusu yön levhaları Adana Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğundaki yol kısmında olduğundan kurumuzla ilgili değil" denildi.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Adana otogarı bu kente hiç yakışmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN