Sokak hayvanlarını Pugedon doyuracak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının karnını doyurabilmesi için 'Pugedon' adı verilen geri dönüşüm kutularını yerleştirmeye başladı

Giriş Tarihi: 13.8.2014
Mersin Büyükşehir Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek, Pugedon adı verilen 'Sokak Hayvanlarını Doyurma Geri Dönüşüm Kutusu' ile hem sokak hayvanlarının beslenmesine, hem de geri dönüşüme katkı sağlayacak bir projeye imza attı. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ilki Atatürk Parkı içerisinde kurulan, sokak hayvanlarını doyuran akıllı geri dönüşüm kutusunun açılışını yaptı. Bu geri dönüşüm kutusu sayesinde hem pet şişelerin geri dönüşümü sağlanacak, hem de sokak hayvanlarının su ve yiyecek ihtiyaçları giderilecek.

6 TANE KURULACAK
Mersin'i insanlar gibi hayvanların da yaşayabileceği bir kent haline getireceklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin'de ilk kez hayata geçirilen bu proje sayesinde, sokak hayvanlarının artık aç ve susuz kalmayacağını söyledi. Bu konuda Mersin halkının da duyarlı olması gerektiğini dile getiren Başkan Kocamaz, "Atatürk Parkı'na konulan bu kutu sayesinde vatandaşların geri dönüşüme gönderdikleri yiyecekler, hayvanlar için mama olarak geri dönecektir. Ayrıca halkımız pet şişelerdeki suları buraya attıkları zaman, o pet şişe hem geri dönüşüme kazandırılmış olacak, hem de hayvanlar su ihtiyacını karşılayacak" dedi. Mersin'de 6 adet Pugedon'un kurulacağının bilgisini veren Başkan Kocamaz, ilerleyen süreçte bu projeyi ilçelerde de hayata geçireceğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak hayvanlarını Pugedon doyuracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN