Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İskenderun Belediyesi sahile yaşam getiriyor

Giriş Tarihi: 14.8.2014

İskenderun Belediyesi, sahili yepyeni ve modern bir yaşam alanı haline getiriyor. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, projenin İskenderun'un marka değerini yükselteceğini söyledi

İskenderun Belediyesi, geçmiş dönemlerde uzun yıllar ihmal edilen sahili bambaşka bir görünüme kavuşturup halkın keyif alarak yararlanacağı bir alan haline çevirmek için harekete geçti. Sahili, İskenderunluların gönül rahatlığıyla vakit geçirip spor yapabileceği, sosyal faaliyetlerde bulunabileceği özel bir mekan haline getirecek proje hazırlandı. Alanında uzman bir ekibin hazırladığı ve çarpıcı bir tasarımı olan projeyi tanıtan Belediye Başkanı Seyfi Dingil, halkın 24 saat yararlanabileceği şekilde tasarlanan projenin, kentin marka değerini yükselteceğini söyledi.

YEL DEĞİRMENİ BİLE VAR

Günbatımının, dünyada eşine az rastlanan bir güzellikte yaşandığı İskenderun'un yeni sahil projesinde, her ayrıntı düşünüldü. İskenderun'un çehresini değiştirecek sahil projesiyle bisiklet ve yürüyüş yolları, yat limanı, deniz içinde yürüyüş yolları, yel değirmeni, ergonomik zeminli spor kompleksi, down sendromlu çocuklar için kafe, deniz lokantası, temalı parklar, evcil hayvanlar için gezinti alanı, gölge alanları (gazebo), gezinti iskeleleri, piknik alanı, su oyunları, cami, oyun ve park alanları, peyzaj çalışması yapılacak.

YENİ YAŞAM ALANI BAMBAŞKA OLACAK
Halkın güneşin ve yağmurun etkilerinden korunarak gezinti yapabilmesi de göz önünde bulundurularak detaylandırılan projeyle sahil dört mevsim 24 saat konforla gezilebilecek. Proje kapsamında gerçekleştirilecek tesis ve uygulamalarla sahil, İskenderunluların sosyal yaşam alanı haline gelecek. Proje sayesinde İskenderunlular sağlıklı ve keyifli ortamlarda aileleriyle vakit geçirip spor yapabilecek, hayvanlarını gezdirip piknik yapabilecek. Bisiklet ve yürüyüş tutkunları da proje sayesinde sahilin tadını çıkarabilecek.

İSKENDERUN DEĞİŞECEK
İskenderun'u yepyeni ve özel bir projeyle tanıştıracak olmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Belediye Başkanı Seyfi Dingil, konuya özel önem verdiğini söyledi. Projenin İskenderun'u farklı bir kent haline getireceğini kaydeden Dingil, "İskenderun'da yaşamak artık bambaşka bir anlam ifade edecek. Dünyanın en güzel kıyı kentlerinden birinde yaşayan İskenderunlular artık hak ettikleri bir ortamda sahilin tadını çıkaracak. Sahil projesi, İskenderun'un marka değerini de yükseltecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskenderun Belediyesi sahile yaşam getiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN