Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Avukat katipleri servislerden faydalanmak istiyor

Giriş Tarihi: 14.8.2014
Adana'dan avukat katipleri adına Kerim Şimşek isimli okurumuz şikayet ve önerilerini belirtti. Okurumuz, "Adana Barosu avukat katiplerine kimlik veriyor. Bu güzel bir uygulama. Yalnız avukat katibine verilen kimlik çalıştığı avukatın yanından ayrılana kadar geçerli olmalı. Her sene kimlik yenilenmesinden para alınması doğru değil. Ayrıca katipler, adliye ek binalarına gitmek istediklerinde servise alınmıyorlar. Baro, avukat katiplerinin alınmaması konusunda talimat vermiş. 40 derece sıcak altında adliye ek binalarına gitmek için bekleyen katip veya katibeler servis geldiğinde servis şoförü 'baronun talimatı' olduğunu söyleyip almıyor. Katipler bağlı bulundukları avukatların işlerini yürütebilmek için ek binalara gitmek istiyorlar. Servisler vakıflara ait ise avukat katipleri de bundan faydalanmalıdır. Biz avukat katiplerinin bu haklı talebinin dikkate alınacağını umut ediyorum" dedi.

GÜMÜŞAY SİTESİ SAKİNLERİ YOLLARINDAN DERTLİ
Mersin'den yol şikayeti aldım. Okurumuz, "Geçtiğimiz yıl belde bu yıl mahalle olan Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Susanoğlu Mahallesi Akdeniz Sokak'ta bulunan Gümüşay Sitesi'nde oturuyoruz. Bizim sorunumuz yolumuzla ilgili. Yolumuz birilerine adeta peşkeş çekildi. Bu konuyla ilgili belediyeye şikâyet dilekçesi verdik. Şikâyetimizin ardından belediye yetkilileri iki otel arasında yarım metrelik yol açtı. 'Gerisini daha sonra açacağız' dediler ama bir daha uğrayan olmadı. İki otelde bizim oradan geçmemiz için müşterilerin araçlarını özellikle oraya park ettiriyor. Hatta bu yolun ve park edilen araçların fotoğrafını çekip size gönderiyoruz. Açılan yolu bir de siz görün. Bize hak vereceksiniz. Sayın Kaymakam Fatih Damatlar ve belediye başkanımızın sorunumuzla yakından ilgileneceğine inanıyoruz. Çünkü biz yolumuzu istiyoruz. Ayrıca her yere asfalt ya da parke taşları döşenirken bizim bulunduğumuz bölgeye üvey evlat muamelesi yapılması gerçekten üzüntü verici" dedi.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Avukat katipleri servislerden faydalanmak istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN