Sahil bandında halka yer yok

Adnan Menderes Bulvarı'nda seyyar satıcıların masa ve sandalye işgali yüzünden sahilden yararlanmak isteyen vatandaş kendine yer bulamıyor

Giriş Tarihi: 14.8.2014
Hava sıcaklığının bunaltıcı boyutlarda olduğu Adana'da tatile gidemeyen vatandaşların nefes almak için özellikle akşam saatlerinde yoğun olarak gittiği Seyhan Baraj Gölü sahilinde oturacak yer bulmak çok zor. Seyyar satıcıların koydukları masa ve sandalyeler yüzünden kendilerine yer bulamayan vatandaşlar duruma tepki gösterirken, yürüyüş yapmak isteyenler ise yolda yürümek zorunda kalıyor.

HERKESE YER KALIR

Seyyar satıcıların Adnan Menderes Bulvarı'nın vazgeçilmezi olduğunu, buraya gelen vatandaşların özellikle bici bici, karsambaş, mısır, sıkma, gözleme yemek ve çay-kahve içmek için seyyar satıcılar tercih ettiğini söyleyen vatandaşlar, "Ancak kimse hakkında razı olmuyor. Her seyyar çevresinde üç beş masa koysa ve bir o kadar sandalye bulundursa herkese yer bulunur, tartışma olmaz" dedi. Oysa Adnan Menderes Bulvarı'nın girişinden itibaren başlamak üzere neredeyse sonuna kadar sahil şeridinin seyyar satıcıların masa ve sandalyeleriyle dolu olduğunu vurgulayan vatandaşlar, "Seyyar satıcılar da ekmek parası kazanıyor. Üç beş kişiye iş veriyor. Buna kimsenin diyeceği yok ama halka açık olan yerleri de böylesine işgal etmelerine göz yummamak gerek" diye konuştu.

ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR
Büyükşehir yetkilileri ise zabıtaların kent merkezinde seyyar satıcılara yönelik büyük operasyonlar yaptığını ve halktan büyük destek aldığını belirterek, "Büyükşehir zabıtası son zamanlarda gerçekten önemli çalışmalara imza atıyor. Kent merkezindeki kanayan yaraya neşter vurduktan sonra sıra Adnan Menderes Bulvarı'na da gelecek. Orada gerekli düzenlemeler yapılacak" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahil bandında halka yer yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN