Kazalara eğitimli önlem

Osman Öztürk, Bahçeşehir Üniversitesi ile CSG iş birliği ile "Toplu Taşıma Araçları Yolcu Güvenliği ve İleri Sürüş Teknikleri Sertifika Programı" başlattıklarını açıkladı

Giriş Tarihi: 15.8.2014
Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarında sürücü hatalarının önemli yer tutması, kazalarının önüne geçilmesi için eğitim çalışmalarının da önemini arttırdı. CSG-City Security Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öztürk, sürücü hatalarının en aza indirgenmesi amacıyla sürücülerin eğitim, denetim ve bilinçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Öztürk, Bahçeşehir Üniversitesi ile CSG iş birliği ile "Toplu Taşıma Araçları Yolcu Güvenliği ve İleri Sürüş Teknikleri Sertifika Programı" başlattıklarını açıkladı.

SÜRÜCÜLER BİLİNÇLENDİRİLECEK

Sertifika programlarını son derece önemli sorunun çözümüne katkıda bulunmak ve toplu taşım sürücülerine güvenli sürüş tekniği ve yolcu güvenliği konusunda bilgi ve beceri kazandırmak amacıyla oluşturulduğunu açıklayan Öztürk, "Sürücüler bu eğitim ile var olan koşullar artında araçlarını güvenli olarak kullanacak, araç içinde güvenli bir ortamın olmasını sağlayacak, yolcular ile daha bilinçli iletişim kuracak, araç dışına yönelik dikkati artacak, acil durumlara müdahale konusunda deneyim kazanacaktır" dedi.

DUYARLI BİREYLER

Duyarlı bir toplumun duyarlı bireylerin oluşturduğu bir toplum olduğuna dikkat çeken Öztürk, "Bireylerin yaşadığı sorunları toplumda yaşar ve yansıtır. Toplumsal duyarlılığın oluşturulması için bilinçli bireylerin varlığı önemlidir. Bireyin ve toplumun eğitimi ve bilinçlendirilmesi devletin ve kurumların en önemli sorumlulukları arasındadır. Bu anlamda yaşanan bu sorunun çözümlenmesi ya da azaltılması için eğitim ve denetime ağırlık verilmelidir. Ortak bir akıl ve duyarlı kurumlar ve toplumsal bir algı gereklidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazalara eğitimli önlem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN