Servis yolunu koç gibi çözdü

Giriş Tarihi: 15.8.2014

Kahramanmaraş'ta istimlak sorunu yüzünden 12 yıldır kanayan yara haline gelen ve çözüm bulunamadığından vatandaşların mağdur olmasına yol açan servis yolunda mutlu son

Kahramanmaraş'ın güney girişi olan Adana güzergâhında yapımına 12 yıl önce başlanan ancak 500 metrelik bölümde mülkiyet sahibi ile belediye arasında yaşanan istimlak sorunundan dolayı bir türlü çözüm bulunamayan servis yolunda sona gelindi. Kentin kanayan yarası haline gelen sorunun çözümü için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç arsa sahipleri ile görüştü ve bulunan orta yol nedeniyle çalışmalar başladı. Servis yolunun yakında hizmet vermeye başlanacağı bildirildi.

İSTİMLAK BEDELİ BELİRLENDİ
Yıllardır yılan hikayesine dönen ve Kahramanmaraşlıların, "Bu sorun asla çözülmez, bu yol bitmez" diyerek umudun kestiği servis yolu sorununa Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç el attı. Fen İşleri ve Ulaşım Daire Başkanlığı'na, "Neye mal olursa olsun sorun çözülsün" talimatını veren Başkan Erkoç'un, kamulaştırma bedeli konusunda anlaşmazlık yaşayan arsa sahibiyle bizzat görüştü ve sorunu tatlıya bağladı. Oluşturulan bilirkişi heyetinin belirlediği bedel kabul edildi.

ŞİMDİ HEPİMİZ MUTLUYUZ
İstimlâk sorununu çözülmesinin ardından Büyükşehir'in iş makineleri gece gündüz çalışmaya başladı. Mülkiyet sahibine bir milyon 153 bin lira ödeme yapıldığını söyleyen Başkan Fatih Mehmet Erkoç, "Burası şehirlerarası işlek bir yol. Bu yoldan yararlanacak çok sayıda sanayi işletmesi var. Yolun yapılmaması yüzünden insanların canını yakan kazalar oluyor, sanayi işletmeleri, Aksu Mahallesi sakinleri sıkıntı çekiyordu. Şimdi bu sorun tümden ortadan kalktı" diye konuştu. Erkoç, "Servis yolunun 5 kilometre uzunluğunda ve 7 metre genişliğinde olacak, herkesin yüzü gülecek" dedi.

TEŞEKKÜRLER BAŞKAN
Servis yolu yapımının durduğu noktada sanayi tesisi bulunan ve 12 yıldır büyük mağduriyet yaşadığını öne süren Nar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Narlı, "12 yılda yapılamayan yol üç ayda tamamlandı. Bizi bu dertten kurtaran Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç'a, hem işletmemiz adına, hem de mahalle sakinleri adına teşekkür ediyorum. Geçmiş yönetim sorunu çözmek yerine adeta ipe un serdi. İnsanların mağduriyeti hiç umurunda olmadı" şeklinde konuştu.

O ARSAYA MUHTEŞEM CAMİ
İş adamı Mustafa Narlı, kamulaştırma işleminin ardından aynı bölgede 800 metrekarelik bir arsa çıktığını belirterek, "Eğer belediye bu arsayı bize verirse kentin tarihi dokunuşa uygun muhteşem bir cami yaptırmak istiyoruz. Cami projesi için de bir yarışma açarız. Herkesin benimsediği bir projeyi hayata geçiririz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Servis yolunu koç gibi çözdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN