Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tozdan bıktık, sıra ne zaman gelecek

Sokakları kazılan ve asfaltlanmadan bırakılan vatandaşlar, ASKİ tarafından 4 aydır "Sıranız gelince yapacağız" diyerek oyalanıyor

Giriş Tarihi: 15.8.2014
Adana'nın merkez Yüreğir ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi 721 Sokakta, su borusu patlaması üzerine çalışma yapan ASKİ ekipleri, kazdıkları yerleri stabilize yaptı. "Toprak çöktükten sonra asfaltlayacağız" diyerek mahalleden ayrıldı. Ancak aradan 4 ay geçmesine rağmen asfaltlama yapılmaması vatandaşları çileden çıkardı.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Kazılan yerlerin stabilize olmasında dolayı sokağın tozdan topraktan geçilmediğini söyleyen Zeynep Demir (53), hızlı geçen araçlar tozu toprağı evimizin içine taşıyor. Tekerleğin fırlattığı taşlar yüzünden camlarımız kırılıyor . Bazen çocukların da bu taşlarla oyun oynaması yüzünden birçok kişinin camları kırıldı ancak sorunumuzu çözen olmadı" dedi.

4 AYDA GELMEYEN SIRA

Muhtara, Yüreğir Belediyesi'ne başvurduklarını anlatan Demir, Yüreğir Belediyesi sorumluluğun ASKİ'de olduğunu söylüyor. ASKİ'yi defalarca aradık, 'Sizin sorununuz sıraya aldık. Sıranız geline asfaltlayacağız' dediler. Ama 4 aydır ne gelen var ne de giden. Adeta kaderimize terk edildik. 4 ayda sıra gelmez mi?" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tozdan bıktık, sıra ne zaman gelecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN