Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'te 80 köye park yapılıyor

Giriş Tarihi: 16.8.2014
Gaziantep'in Şahinbey Belediyesi, şehir merkezinin uzağında kalan ve Büyükşehir Belediyeleri Yasası ile mahalle olan köylere park ve yeşil alan çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlk etapta 36 adet park yapan Şahinbey Belediyesi 44 mahallede de park yapım çalışmasını devam ettiriyor. Park alanlarının yanı sıra spor alanlarının yapımını da önemseyen belediye 8 köye de futbol sahası yaptı.

KAUÇUK KAPLAMA
Şehir merkezindeki mahalle parkları gibi projelendirilen ve içine çocuklar için çeşitli oyun aletleri konulan parkların zemini çocukların zarar görmemesi amacıyla kauçuk ile kaplanıyor. Park içerisinde oyun guruplarının yanı sıra büyüklerin spor yapabilmesi için çeşitli kondisyon aletleri, çember banklar ve tekli banklar bulunuyor.

BÜTÜN SORUNLAR

Yapılan hizmetlere ilişkin açıklamada bulunan Yamaçtepe Mahallesi Muhtarı Yalçın Gül, "Belediye hizmetlerinden memnun olan bir köyüz. Alt yapımız, suyumuz, kilit taşımız, parkımız ile ilgili bütün sorunlar çözülmüş durumda. Yapılan park da bir ihtiyaçtı" diye konuştu. Gerciğin Mahalle Muhtarı Ramazan Aslan ise "285 nüfusu olan köyümüzde herhangi bir sorunumuz, sıkıntımız yok. Köyümüzün tüm sokakları park taşıyla döşendi. Bir parkımız yoktu, onu da yapıp teslim ettiler. Artık köyümüzün çocukları şehirdeki akranları gibi güzel bir parkta çeşitli oyunlar oynayabiliyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te 80 köye park yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN