Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğa için pedal bastı

Giriş Tarihi: 17.8.2014
Doğayı korumaya dikkat çekmek amacıyla bisikletiyle Türkiye turuna çıkan 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Boran Ovayolu, Sanko Üniversitesi sponsorluğunda gerçekleştirdiği yolculuğunda Muğla'nın Datça ilçesine ulaştı. "İki Teker Hürriyet" sloganıyla 13 Temmuz'da Mersin'den turuna başlayan Ovayolu, doğayı önemseyen ve koruyan, kaliteli yaşam standartları olan ve içinde tüm canlıların hür yaşayabildiği kentler için pedal çevirmeye devam ediyor.

İSTANBUL'DA BİTECEK
Tek başına çıktığı yolculuğunda 2 bin 500 kilometre yol kat edeceğini ifade eden Boran Ovayolu, Mersin'den başlayan turunun Akdeniz, Ege ve Marmara bölgesini kapsayan bir rotada olacağını ve İstanbul'da biteceğini söyledi. Video ve fotoğraf konusunda ağabeyi Hüseyin Ovayolu'nun yardımcı olduğunu belirten Ovayolu, yolculuğu sırasında yanında kıyafetlerin yanı sıra, gerekli sağlık ve teknik ekipmalarının bulunduğunu, 4 gün kamp yapıp 1 gün ise pansiyonda kaldığını kaydetti.

GÜNDE 6 SAAT PEDAL ÇEVİRİYOR

Beslenmesine dikkat ettiğini, genellikle yerleşim yerlerinde karbonhidrat ve protein ağırlıklı yemek ve meyve yediğini ve çok fazla su tükettiğini ifade eden Boran Ovayolu, "Her gün saat 05.00'te başlayıp 6 saat pedal çeviriyorum. Yaz mevsimi olduğundan dolayı geçtiğim yerler bölge olarak çok sıcak olduğu için öğle saatlerinde bisiklet sürmüyorum. Gece çok tehlikeli olduğu için sürmüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğa için pedal bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN