Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP'li Gökçe'den gazeteciye hakaret

Giriş Tarihi: 17.8.2014

Meclis toplantısı sırasında üyelerle gazetecilere hakaret eden Salih Gökçe'nin bu tavrı sert eleştirelere neden oldu

Adana Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Salih Gökçe'nin meclis toplantısında görevini yapmakta olan İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Nuri Pir'e hakaret etmesi tepkiyle karşılandı. Sözlü saldırıya uğrayan Nuri Pir, "Görevini yapan bir muhabire bu şekilde hitapta bulunması bulunduğu mevkiiye yakışmıyor" dedi. Çukurova Gazateciler Cemiyeti tarafından yapılan açıklamada ise "Bu hakareti tüm basın mensuplarına yapılmış kabul ediyor ve olayı şiddetle kınıyoruz" denildi.

BAŞKAN VEKİLİNDEN HAKARET

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ağustos ayı 4'üncü oturumu, Yüreğir ilçesindeki vakıf arazisi maddesinin görüşülmesi esnasında başlayan tartışma gerilimli bir hava oluşmasına neden oldu. Meclis üyelerine yönelik olarak 'Burası ne sirk ne panayır. Bu kadar laçkalık görmedim. Hepiniz 50 yaşına geldiniz. Kendi aranızda ne yarışındasınız bilmiyorum' ifadelerini kullanan Meclis Başkan Vekili Salih Gökçe, görüntü çeken İHA Muhabiri Nuri Pir'e de Sen de ikide bir çekme. Çekil şöyle, çekil ulan. Ünsiyetimi bozuyorsun. Çakal!" diye hakaret etti.

YAKIŞMADI

Gökçe'nin sözleri tepkiyle karşılanırken, hakarete maruz kalan gazeteci Pir, yaşananları "Bir meclis Başkan Vekili'nin, belediye meclis üyelerini laçkalıkla suçladığı yerde kendisini görüntülemeye çalışan basın mensubuna bu şekilde çirkin bir hitapta bulunması ne bulunduğu mevkiine yakışır ne de kişiliğine yakışır. Meclis ruhunun ve ciddiyetinin ortadan kalktığı bu ortamda gülüp geçilecek bir mevzu" şeklinde değerlendirdi

ÇGC'DEN KINAMA

ÇGC Yönetim Kurulu'da Nuri Pir'e yapılan hakarete tepki gösterdi. Yazılı açıklamada, "Bu hakareti tüm basın mensuplarına yapılmış kabul ediyor ve olayı şiddetle kınıyoruz. Toplantıya başkanlık eden Gökçe'nin bu tavrını kendisine yakıştıramadığımızı ve şiddetle kınadığımızı bildiriyoruz. Toplantıyı izleyen ve tek görevi kamuoyunu bilgilendirmek olan gazeteci arkadaşımıza yönelik yapılan bu sorumsuzluk ve vurdumduymazlığın bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'li Gökçe'den gazeteciye hakaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN