1.41'lik dev

Giriş Tarihi: 18.8.2014

1.41 cm'lik boyu ile cirit atmada Türkiye rekorunu elinde bulunduran ve barajı geçen Adanalı sporcu Hakan Ayyıldız, Avrupa Şampiyonası'na yine rekor için gitti

Adana'yı engelliler cirit atmada Avrupa Şampiyonası'nda temsil eden tek sporcu olma unvanına sahip olan Adana Amatörce Spor Kulübü'nün 1.41 boyundaki küçük devi Hakan Ayyıldız İngiltere'nin Swansea kentinde 18-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan IPC Avrupa Şampiyonası'na birincilik için gitti. Ayyıldız, "Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğim. Derece sözü veriyorum" dedi.

REKORLARIN ADAMI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Atletizm Milli Takımı Baş Antrenörü Nuray Sev Özdemir ile birlikte çok yoğun bir çalışma döneminden geçtiklerini söyleyen 20 yaşındaki milli sporcu, "F-41 cirit atmada Türkiye şampiyonasında 25.32 ile rekor kırdıktan sonra İtalya'da 24.38 ile Avrupa barajını geçtim. Şimdi hedefim İngiltere'de gülle ve cirit atmada adımı duyurmak"

SPORLA HAYATA TUTUNDU
Üç yıl önce sahalara çıktığını söyleyen Hakan Ayyıldız, "Boyumun kısalığını asla sorun etmedim. İnsanın engelleri nasıl aştığını herkese göstermek istedim. 1.41'lık boyumla benden üç kat daha yüksek olan ciritti hiçbir zorluk çekmeden rekorlara attım. Atmaya da devam edeceğim. Avrupa'da Türkiye'den 20 arkadaşım ile birlikte büyük işleri başaracağımıza inancım tam. İnanmak başarmanın yarısıdır düşüncesiyle engelleri sporla aşıyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1.41'lik dev
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN