Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güzelbey'e önemli görev

Giriş Tarihi: 18.8.2014

Gaziantep eski Büyükşehir Belediye Başkanı olan Dr. Asım Güzelbey, Sağlık Politikaları Üst Kurulu'na atandı. Güzelbey, bu göreve Başbakan Erdoğan'ın isteğiyle getirildiğini söyledi

Gaziantep Büyükşehir eski Belediye Başkanı olan Dr. Asım Güzelbey, Sağlık Bakanlığı Sağlık Politikaları Üst Kurulu üyeliğine getirildi. Güzelbey, sağlıkla ilgili vizyon projelerinin belirlenmesinde ve dışa açılma projelerinde etkin görev alacak.

YEREL YÖNETİM UZMANI

Büyükşehir Belediye Başkanı görevini yürütürken, yurt dışındaki çeşitli şehirlerle gerçekleştirdiği kardeş şehir ilişkileri ve yaptığı gezilerle dünya yerel yönetimler siyasetinde önemli bir çevre ve tecrübe edinen Asım Güzelbey'in tecrübelerinden yararlanmak isteyen kurumların sayısı artıyor. Güzelbey, son olarak Sağlık Bakanlığı Sağlık Politikaları Üst Kurulu üyeliğine getirildi.

KANADA'DA TEBLİĞ EDİLDİ

Görevin, Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla bizzat Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından, eğitim için gittiği Kanada'da iken kendisine tebliğ edildiğini bildiren Güzelbey, "Kanada'da iken sayın bakan arayarak bana böyle bir görev verildiğini söyledi ve hemen Ankara'ya davet etti. Bakanlığın vizyon politikalarının belirlenmesi için oluşturulan üst kurulda yer alıyorum. Ayrıca dışa açılma projelerinin tanıtımında etkin rol alacağım. Yılsonuna kadar sadece ayda 1 kez Ankara'ya gelip toplantılara katılacağım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzelbey'e önemli görev
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN