AOSB'de elektrik tüketimi yüzde 8 arttı, yüzler güldü

Giriş Tarihi: 19.8.2014

AOSB Bölge Müdürü Mustafa Keskin, enerji tüketimindeki artışın üretim artışı demek olduğuna dikkat çekti

Adana Organize Sanayi Bölgesi'nde (AOSB) faaliyet gösteren firmaların enerji tüketimleri giderek artıyor. Bu yılın 7 aylık dönemindeki elektrik ve doğal gaz tüketimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8, su tüketiminde ise yüzde 11 oranında artış olduğu bildirildi. AOSB Bölge Müdürü Mustafa Keskin, enerji tüketimindeki artışın üretim artışı demek olduğuna dikkat çekti.

OSB'LER İÇİNDE EN UCUZ SU

Keskin, Türkiye'de en ucuz kullanma suyunun bölgelerinde bulunduğunu belirterek, "Bunun yanı sıra Türkiye'nin en ucuz elektriği de yine bölgemiz sanayicilerinin hizmetindedir. Ayrıca AOSB dışındakilere göre yüzde18 daha hesaplıdır" dedi. Keskin, enerji tüketimindeki artışın aynı zamanda üretimdeki artış anlamına geldiğini ifade ederek, büyümenin de istikrarlı olmasının kendilerini ayrıca mutlu ettiğini belirtti.

AOSB'DE HİZMETTE SINIR YOK
Keskin, bölgedeki sanayicilere bir şehir belediyesinin verdiği tüm hizmetleri sunduklarını vurgulayarak, "İl merkezine 26 kilometre mesafede olan bölgemizde, sanayicilerimiz için zaman nakit para kadar değerlidir. Bu nedenle noter hizmetinden SGK, İşkur ve gümrük şubesine kadar her türlü hizmeti burada veriyoruz. Böylece sanayicimiz işlerini daha kolay ve ekonomik yolla yaparak, zamanlarını üretime ve dolayısıyla istihdam artışına katkı için değerlendiriyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AOSB'de elektrik tüketimi yüzde 8 arttı, yüzler güldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN