Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Kent merkezinde yapılan hayvancılık zarar veriyor

Giriş Tarihi: 20.8.2014
Adana'nın Yumurtalık ilçesinden bir şikayet aldım. Okurumuz, şehir merkezinde hayvancılık ve tarım yapıldığını belirterek, "Turizm açısından artık Yumurtalık'ın gelişmesi gerekir. İlçede hayvancılık yapılıyor. Bu nedenle kentin merkezinden çok kötü kokular çıkıyor. Bu durum bizleri rahatsız ediyor. Eğer turist gelmesini istiyorsak öncelikli olarak hayvancılık yapanları ilçe dışına çıkarmalı. Sadece kötü koku değil tabiiki. Hayvanlar ilçede oturanların bahçelerine de zarar veriyor. Lütfen bu duruma bir çözüm bulsunlar. Yumurtalık artık turistlerin rağbet ettiği bir ilçe haline gelsin.

ÇAĞLAYAN MAHALLESİ'NE HIZ KESİCİ KASİS İSTİYORUZ
Mersin'in Tarsus ilçesinden bir şikayet aldım. Okurumuz Ömer Altay, "Tarsus'un Çağlayan Mahallesi'nde oturuyorum. Mahallemizde sık sık trafik kazaları meydana geliyor. Bu kazalara karşı hız kesici kasis yapılmasını istiyoruz. Çağlayan Mahallesi'nde 1005 Sokak'tan sürekli araçların geçmesi ve birçok kazaların meydana gelmesi bizi üzüyor. Kazalarda ölen ve sakat kalan insanlar var. Trafik ışıklarının olmaması yüzünden ölümlü-yaralamalı kazalar oldu. Bu sorunun çözümlenmesi için yolun bazı bölümlerine hız kesici kasis yapılmasını istiyoruz" dedi. Şikayeti köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

ÇÖP KONTEYNIRI YETMİYOR
Adana'dan okurumuz Abdulkadir Özer, çöp sorununu dile getirdi ve "Ziyaşapa Mahallesi 76009 Sokak'ta Müşerref Apartmanı'nda oturuyorum. Bizim çöp konteynırımız, mahalle halkının da kullanması yüzünden kısa sürede çürüdü. Şimdi çok kötü durumda. Sokak üzerine 2-3 tane konteynır konulması lazım. Belediyemiz bu soruna çözüm bulursa sevinirim. Şimdi çöpümüzü koyacak yer bulamıyoruz" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım söz konusu yere dileriz konteynır konulur.

GÜLMECE
Temel Londra da bir kokteyle katılır ne bulursa yer içer. Sonunda rahatsızlanır, karnı ağrımaya başlar. Kendini dışarı atar, otel ise uzaktadır bir taksi çevirir. Taksiciye 'beni otele götür' der. Adam yolu tarif eder misiniz deyince Temel arabadan iner ve şoföre beni takip et der.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Kent merkezinde yapılan hayvancılık zarar veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN