Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TED Adana Koleji tanıtım günleri

Giriş Tarihi: 20.8.2014

TED Adana Koleji Tanıtım Günlerinin başladı. Modern kampüsünde ziyaretçilerini bekleyen TED Adana Koleji kurucuları ve öğretmenleri yeni eğitim yılını sabırsızlıkla bekliyor

Türkiye'de 5 yeni TED okuluyla 31 okul sayısına ulaşan; eğitim, sanat ve spor alanında örnek teşkil eden bir eğitim kurumu olan TED Koleji 2014- 2015 eğitim öğretim yılında Adana'da eğitim hayatına 'merhaba' diyecek.. Çağdaş eğitim-öğretim anlayışı ile Adana'da özel eğitim sektörüne yeni bir soluk getireceklerini belirten TED Adana Kolejinin Kurucu Müdürü Ercan Yüksel, 19-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek tanıtım günlerinin başladığı müjdesini verdi. TED Adana Kolejinin Kurucu Müdürü Ercan Yüksel, bu konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında "Mersin Otoyolu Batı Karaisali bağlantısı bulvarındaki, yerleşkemizde tüm kadromuzla, eğitim ve öğretime hazır bir haldeyiz. Kampüs ortamı için de bulunan TED Adana Kolejinde öğrencilerimiz, doğa sporları ile iç içe, hobi bahçeleri ile kaliteli vakit geçirebilecekleri, özgürce hareket edebilecekleri kadar geniş alana sahip, şehrin dışında ses ve gürültüden uzak çağdaş eğitim yaşayabileceklerdir" dedi.

KANADA'YA GİTME İMKANI
TED Adana Koleji Kurucu temsilcisi ve TA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Taha Altaylı, 40 Milyon TL'yi bulan yatırımıyla Aralık ayında başlayan okulun inşaatının, söz verdikleri gibi Temmuz ayında bitirmenin haklı gururunu yaşarken sözlerine söyle devam etti: "5 yeni TED okuluyla Türkiye'deki TED okullarının sayısı 31'e ulaştı. 31 okulun içerisinde fiziki olarak TED Adana Kolejinin farklı olduğunu dile getirmek istiyorum. Özellikle yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve 350 seyirci kapasiteli kapalı spor salonunda sadece okulumuz öğrencileri değil Adana'daki diğer okullarda okuyan öğrencilerde kullanabilecek. Ayrıca mezun olan öğrencilerimiz Kanada gibi eğitim oranı yüksek olan bir ülkede istedikleri üniversiteye aynı Türkiye'deki gibi gidebilecekler. TED Adana Kolejinden mezun olan öğrencilerimiz sadece Türkiye'deki üniversiteleri tercih etmek zorunda değil Kanada'daki üniversiteleri de tercih edebilirler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TED Adana Koleji tanıtım günleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN