Mersin tesis zengini

Giriş Tarihi: 21.8.2014

Geçtiğimiz yıl Mersin'de düzenlenen 17'nci Akdeniz Oyunları için yapılan 8 büyük tesis, kentin sporda hızla ilerlemesini sağlıyor

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ahmet Tarakçı, 17'nci Akdeniz Oyunları'nın ve bu kapsamda yapılan tesislerin faydalarını Mersin'e olan katkılarını Sabah Güney'e anlattı. Tarakçı, Oyunlar sayesinde şehrin ihtiyacı olan bütün tesislerin yapıldığını söyledi. Mersin'e yapılan 8 önemli tesisten birinin ve en görkemlisinin Mersin Stadı olduğunu belirten Tarakçı, "Stadımız 25 bin kapasiteli, şehrin takımı Mersin İdmanyurdu'na yakışacak modern bir stat" dedi.

TENİS TESİSİ ÇOK VERİMLİ
11 kortlu tenis tesisi hakkında da bilgi veren Ahmet Tarakçı, "Tesisin kapasitesinin büyük olmasından dolayı kapalı kortlardan birini badminton branşına ayırdık. Böylece hem kullanılmayan alanlarımızı kullanıyoruz hem de sporcuların en iyi şekilde eğitim almasını sağlıyoruz" diye konuştu. Türkiye'deki 17 Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nden birinin Mersin'de olduğunu kaydeden Tarakçı, "Bu merkezimiz 4 branşta hizmet verilecek şekilde hazırlandı. Şu an ekstrem ve atletizme hizmet veriyoruz" diye konuştu. Diğer bir önemli tesisin de Servet Tezegül Spor Salonu olduğunu söyleyen Tarakçı, "Bu salonumuz 6 bin 900 kişi kapasiteli. Büyükşehir Belediye Erkek Basket takımımız ve bölgesel bayan takımlarımızın maçları da burada yapılıyor. İçinde satranç ve masa tenisi ihtisas salonlarımız da mevcut" şeklinde konuştu. Burada jimnastik salonunun da mevcut olduğunu aktaran Tarakçı, "Bu salonumuzda yaz spor okulları kapsamında 523 sporcu eğitim gördü. Ayrıca 7 kulüp sporcumuz bu salondan faydalanıyor. Bu salonumuz yapılalı 9 ay oldu. 9 ayda üç milli sporcu yetiştirdik" dedi.

HEDEF MİLLİ SPORCU YETİŞTİRMEK
Bu tesisler dışında yüzme, voleybol, bocce ve atıcılık olmak üzere dört tesisin daha olduğunu kaydeden Ahmet Tarakçı, "Bu tesislerimizde de birçok sporcumuz en iyi şekilde eğitim alıyor ve bu tesislerimizde Türkiye şampiyonaları düzenleniyor. Bizim asıl hedefimiz tesislerimizi en iyi şekilde kullanarak ilimizi temsil edecek milli sporcular yetiştirmek. Bunun yanı sıra gençleri spora teşvik ederek sağlıklı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin tesis zengini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN