Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitkamil'e 120 bin konut

Giriş Tarihi: 21.8.2014
Gaziantep'in konut sorunu belediyelerin açtığı yeni imar bölgeleriyle çözülüyor. Şehitkâmil Belediyesi 510 bin kişinin yaşayacağı 120 bin konutluk rezerv alanı üreterek yol ve alt yapı çalışmalarını bitirdi. Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Onat Kutlar Mahallesi ile Beylerbeyi arasındaki bölgede 80 bin kişilik, yeni stad çevresinde 150 bin, Beykent'te 180 bin, İbrahimli 2. bölgede ise 100 bin kişilik olmak üzere toplamda 510 bin kişilik yeni konut alanları açtıklarını söyledi.

GAZİANTEP NEFES ALACAK

Gaziantep'in merkez dışına doğru genişlemesi ve kentin rahat bir nefes alması için imar düzenlemeleri yaptıklarını bildiren Rıdvan Fadıloğlu, "Beylerbeyi ve Gazikent bölgeleri hem merkeze olan yakınlık hem de merkezin dışında olmaları nedeniyle dikkat çekici bölgeler. Amacımız kent yaşamının modern ve gelişmiş ülkelerde olduğu gibi rahat olması ve insanlarımızın huzurlu bir şekilde yaşamaları için gerekli olan hizmetleri yerine getirmek. İnsan odaklı çalışınca sorunlar kısa sürede çözülüyor" dedi.

510 BİN KİŞİLİK YAŞAM ALANI

Gaziantep'in konut sorununu çözmek amacıyla yoğun bir çalışma içinde olduklarını söyleyen Fadıloğlu, "Onat Kutlar ile Beylerbeyi arasındaki bölge, yeni yapılan stadın çevresi, Beykent ile İbrahimli bölgelerinde toplamda 510 kişinin yaşayabileceği yeni imar alanları oluşturduk. Onat Kutlar'da 100 bin, stad bölgesinde 150 bin, Beykent'te 180 bin, İbrahimli 2. bölgede ise 100 bin kişilik yeni rezerv alanımız şu an itibariyle konut yapılına hazır" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkamil'e 120 bin konut
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN