Altın madalyayı 12'den vuracaklar

Giriş Tarihi: 22.8.2014

İspanya'daki Atıcılık Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek Kahramanmaraşlı beş sporcu, altın madalya almayı hedefliyor

Kahramanmaraşlı 5 sporcu, İspanya'da düzenlenecek Atıcılık Dünya Şampiyonası'nda altın madalya hedefliyor. Macaristan'da 16-27 Haziran'da düzenlenen Atıcılık Avrupa Şampiyonası'nda trap kategorisinde genç bayanlarda Avrupa 3'üncüsü olarak bronz madalyaya uzanan milli sporcular Gizem Çavuş, Serdağ Saadet Kandıra, Safiye Sarıtürk, Ahmet Balkancı ve Ahmet Arabacı, hedef büyüttü.

16 EYLÜL'Ü BEKLİYORLAR
Kahramanmaraş'taki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde (TOHM) çalışmalarını antrenör Emre Güray eşliğinde sürdüren milliler, 16 Eylül'de İspanya'da düzenlenecek Atıcılık Dünya Şampiyonası'ndan altın madalya hedefliyor. Antrenör Emre Güray, sporcuların Avrupa şampiyonasında yakaladıkları başarıyı daha yukarıya taşımak istediğini söyledi. Sporcuların yaklaşık 8 ay süren sıkı bir çalışmanın ardından kamp yapmak üzere İstanbul'a gittiklerini ifade eden Güray, "Sporcularımız Avrupa şampiyonasında üçüncülük elde ettiler. sporcularımızla hedeflerimizi büyüttük. Artık Avrupa'dan sonra dünyaya da adımızı duyurmalıyız. Bu bilinçle dünya şampiyonasına hazırlanmaya başladık. Hedefimiz altın madalyayı 12'den vurmak" dedi.

20 GÜN SÜRECEK
Sporcuların 20 gün sürecek kamp programının ardından İspanya'ya hareket edeceğini belirten Güray, şampiyonada sporcularının iyi performans sergileyeceklerine inandığını kaydetti. Sporculardan Kandıra da Avrupa şampiyonasında her ne kadar bronz madalya almış olsalar da daha iyi sonuçlar elde edebilecek potansiyele sahip olduklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın madalyayı 12'den vuracaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN