'Erdem'li eğitim veriliyor

Özel Erdem Okulları'nın mezunları 2014 üniversite sınav sonuçlarına göre önde gelen üniversitelerin rağbet gören bölümlerini kazanmanın sevincini yaşıyor

Giriş Tarihi: 22.8.2014
Gaziantep'in köklü eğitim kurumlarından Özel Erdem Okulları, üniversiteye yerleştirme sınavlarında sergilediği başarının yanı sıra ülkenin geleceğinde etkin rol oynayacak, donanımlı gençler yetiştiriyor. Özel Erdem Okulları Genel Müdürü Ferudun Hatip, bu yıl üniversite sınavına giren öğrencilerini büyük bölümünün tıp, hukuk, mühendislik gibi önemli fakültelere girmeyi başardıklarını söyledi.

ERDEMLİ BİREYLER
Özel Erdem Okulları'nın hayırsever işadamı Hasan Kalyoncu'nun öncülüğünde ülkenin eğitim sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla kurulduğunu belirten Ferudun Hatip, "Öğrencileri derslerinde başarılı olmanın ötesinde vatanına ve milletine bağlı, ilim ve irfan sahibi erdemli bireyler olarak yetiştirmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar aldığımız sonuçlar ve gözlerlerimiz bu yolda önemli bir mesafe kat ettiğimizi de gösteriyor" dedi.

BAŞARI ORANI YÜZDE 90

1998 yılında kurulan okulun bugün anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi ile evrensel bilgiye erdemle ulaşmak ve sadece Gaziantep'e değil, tüm Türkiye'ye önderlik edecek öğrenciler yetiştirmeye çalıştıklarını söyleyen Hatip, "Geçen yıl LYS'de yüzde 90'ın üzerinde başarı sergilediğimiz için Gaziantep Valiliği'nce başarı belgesi ile ödüllendirildik. Bu yıl ise başarımız katlanarak devam etti" diye konuştu.

KAZANDILAR
Hatip, okulun mezunlarının bu yıl girdikleri sınavda 32 Tıp, 15 Mühendislik, 16 Hukuk, 6 Beslenme ve Diyetetik, 4 Diş Hekimliği, 6 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve 7 Psikoloji bölümünü kazandığını, bir öğrencinin İTÜ Uçak Mühendisliği, bir öğrencinin de Gaziantep Üniversitesi Uçak ve Uzay Mühendisliğini tercih ettiğini, 44 öğrencinin ise önemli üniversitelere yerleşmeyi başardığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Erdem'li eğitim veriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN