Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahramanmaraş'a Rabia Parkı yapıldı

Giriş Tarihi: 22.8.2014
Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde 100 dönümlük alanda yapılan Rabia Parkı, Rabia Günü'nde törenle açıldı. Geçen yıl, Mısır'da darbe karşıtı direnişin sembolü haline gelen "Rabia" selamından yola çıkılarak Afşin Belediyesi'nce yapımına başlanan parkın açılışı, Kaymakam Fatih Aksoy, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

ŞEHİTLERİN ANISINA

Belediye başkanı Güven, açılışta, Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliamın gerçekleştirildiği günün yıl dönümünde, yaşananları bir kez daha lanetlediklerini söyledi. Katliamların son bulması için Müslümanların bir ve beraber olmak zorunda olduğunu belirten Güven, "Bu parkı, Rabiatul Adeviyye Meydanı'nı dolduran ve sayıları on binleri bulan iman ehline, Filistin'de imanlarını ve ülkelerini korkusuzca savunan mücahitlere ve yine Filistin'de, Suriye'de, Irak'ta ve Arakan'da, zalimce öldürülmüş yüz binlerce kişiye ithaf ediyorum" dedi.

ÖRNEK OLMALI
Uluslararası Rabia Platformu Koordinatörü Cihangir İşbilir de Afşin'in zulme ve işgale karşı direnişin sembolü olan Kahramanmaraş'ın güzel bir ilçesi olduğunu vurguladı. Rabia Parkı'nın açılmasının da bu duruşun ve anlayışın hala canlı olduğunu gösterdiğini dile getiren İşbilir, davranışlarından dolayı vatandaşları ve Başkan Güven'i tebrik etti. Rabia Parkı'nın Dünya Rabia Günü'nde açılmasının önemine işaret eden İşbilir, "Ümit ediyorum bu teşebbüs diğer il ve ilçelerimize örnek olur. Bu örnek çalışmalar yeni ve şuurlu bir neslin yetişmesine vesile olur" diye konuşt.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanmaraş'a Rabia Parkı yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN