Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ:Sarıçam deresi mikroplardan temizlendi artık kokmuyor

Giriş Tarihi: 22.8.2014
Adana'nın Yüreğir ilçesinde Sarıçam Deresi ile ilgili bir okurumuzun şikayetini köşeme taşımıştım. Okurumuz kanalın kirliliğinden şikayet etmişti. ASKİ Kanalizasyon Daire Başkanı Mümtaz Altıparmak bizi arayarak, "Tüm dereyi temizledik. Pırıl pırıl oldu. Bundan sonra Sarıçam Deresi pis kokmayacak. Adana'da daha güzel hizmetler yapacağız. Kimsenin kuşkusu olmasın" dedi. Biz de duyarlı yaklaşımları nedeniyle kendisine teşekkür ediyoruz.

GİRİŞ ÜCRETİ NEDEN PAHALI
Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeridir Cennet Cehennem. Buradaki tarihi eserleri görmek isteyenler ziyaret ederler. Bir okuyucumuz beni aradı ve "Senelik iznim nedeniyle Akdeniz sahili turuna çıktım. Haliyle burada tarihi yerleri de görmek istedim. Susanoğlu ile Limonlu arasında bulunan Cennet Cehennem de bunlardan bir tanesi. Girişte kişi başı 10 lira ücret alıyorlar. Belki bakımı ve temizliği ile ilgilidir. Ama bu rakam çok yüksek değil mi? 4 kişilik bir ailesiniz. 40 lira ücret ödüyorsunuz. Sadece bir ziyaret. Böyle olursa ziyaretçiler gelmez ki… Cazip hale getirmek lazım" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

HAYVANLARA KARŞI DUYARLI OLALIM
Mersin'in Tarsus ilçesinden okurumuz Melike İpekoğlu, "Yaz çok sıcak. Mersin Büyükşehir Belediyesi örnek bir davranış sergileyerek, hem çevreye hem de sahipsiz hayvanlara duyarlı olduğunu gösterdi. Hayvanlara sahip çıkıyor. Tarsus belediyesi de daha önceki yıllarda hayvanlara özel beslenme ve su odakları yapmıştı. Bu şu anda devam ediyor. Tarsus kent merkezinde ise başıboş köpek sayısı artıyor. Bundan tedirgin olanlar da var. Sahiplenmek gerek. Aç olanları beslemek lazım. Onlara bir kap su, bir tabak yemek vermeyi ihmal etmeyin. Sadece onlar mı? Diğer hayvanlara da sahip çıkmak gerek. Ekmek kırıntısı verin, su verin yeter. Biraz merhamet lütfen" dedi. Umarım okurumuzun bu çağrısı talep görür.

GÜLMECE
Temel'e papağanın neden öldü diye sormuşlar. "Evlendim de ondan" demiş Temel. "Seni kıskandığı için mi?" "Yok canım ne kıskanması. Fadime konuşmaya başlayınca papağana fırsat kalmadı kahrından öldü."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ:Sarıçam deresi mikroplardan temizlendi artık kokmuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN