Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adanalı iş adamları bize yatırıma gelin

Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako Adana iş dünyası temsilcileri ile bir araya geldi

Giriş Tarihi: 25.8.2014
Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, Başbakan Nikola Gruevski'nin 15-19 Eylül tarihleri arasında Türkiye'ye yapacağı ziyaretlerle ilgili hazırlıklar kapsamında geldiği Adana'da Adana Sanayi Odası'nda (ADASO), iş dünyası temsilcileri ile buluştu. Bakan Çako, iki ülke arasındaki ticari ilişkileri ve işbirliğinin artmasını önemsediklerini belirterek, iş adamlarını Makedonya'da yatırım yapmaya çağırdı.

İŞDÜNYASI İLE GÖRÜŞTÜ
ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe ve Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Muammer Çalışkan ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunan Devlet Bakanı Çako, Türkiye ile ticari ilişkilere özel önem verdiklerini, bu amaçla iş forumları düzenlediklerini açıkladı. Bakan Çako, Adana'daki foruma iş dünyasından yoğun katılım olmasını beklediklerini ifade etti.

YATIRIM ÇAĞRISI

Bakan Çako, "Türkiye'nin büyüyen ekonomisi ve ticaretini, iş dünyasına kazandırdığı tecrübeleri yakından takip ediyor, bu tecrübeleri ve kazanımları Makedonya'ya taşımak istiyoruz. Türk iş adamlarının yatırım yapmasını cazip hale getirmek için destekler sağlıyor, elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz" dedi. Adana'nın önemli tarım, sanayi ve ticaret kenti olduğunu belirten iş dünyası temsilcileri, Adana'daki iş forumunun verimli olacağına inandıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adanalı iş adamları bize yatırıma gelin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN