Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dış ticaret kenti Mersin gelecek için umut veriyor

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin'in 2013 yılında toplam 25 milyar dolar dış ticaret hacmine ulaştığını belirtti

Giriş Tarihi: 25.8.2014
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Makedonya Devlet Bakanı Furkan Cako ile Makedonya Ankara Büyükelçisi Goran Taskovski'yi makamında kabul etti. Kabulde konuşan Güzeloğlu, "Mersin'in her konuda öncü bir il olduğunu belirterek, "Türkiye'nin 2023 hedeflerine büyük katkı sunacağız" dedi.

FIRSATLAR YARATACAK

Mersin Limanı'nın Türkiye'nin en büyük ikinci limanı olduğuna dikkat çeken Güzeloğlu, "Her geçen gün artan dış ticaretin ve uluslararası ticarete bağlı gelişmelerin merkezinde olan Mersin'de bu buluşmanın Mersin iş adamaları açısından ve Makedonya işadamları açısından önemli fırsatlar yaratacağını düşünüyorum. Mersin'in doğrudan kendi ihracatının 2,5 milyar olmakla birlikte, Mersin'de üretilen buna bağlı olarak toplam ihracatımız 4 milyar dolara kadar yükseliyor ve 60 gümrük bölgesine ihracat gerçekleştiren önemli bir merkez halindeyiz" diye konuşu.

İŞ FORUMLARI YAPILACAK
Mersin'in tarım olarak da Türkiye'de öncülük ettiğini söyleyen Güzeloğlu, "Mersin özellikle narenciye üretiminde başarılı olan bir kent. Tüm bu derinlikler ve zenginlikler Makedonya ile yapacağımız buluşma ile daha da büyüyecek" şeklinde konuştu. Makedonya Devlet Bakanı Furkan Cako ise, "15 Eylül 2014 itibarı ile Makedonya Başbakanımız, bir dizi görüşmeler ve iş forumları gerçekleştirmek için Türkiye'ye gelecek. Mersin bu güzel buluşmaya ev sahipliği yapacak" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dış ticaret kenti Mersin gelecek için umut veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN