Eşit hizmet için eşit yaklaşacağız

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, halkla buluşma gezilerine devam ediyor

Giriş Tarihi: 26.8.2014
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tırmıl Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya gelerek sıkıntılarını ve taleplerini dinledi. Kocamaz, "Yüzde 32'lik bir oy oranıyla göreve geldik ama biz hiçbir zaman bu oranla da yetinmiyoruz, çünkü karşımızda yüzde 68 henüz bizi tanıyamamış vatandaşımız var. Biz önce, bize bu vebali yükleyen, bize güvenen vatandaşlarımızın güvenini boşa çıkarmamak için gayret göstereceğiz. Ondan sonra da Mersin genelinde yaşayan bütün insanların eşit hizmet alabilmesi için herkese eşit yaklaşacağız" dedi.

ELİNİZİ TAŞIN ALTINA KOYUN

Tırmıl Sanayi Sitesi Başkanı İlhan Çokgün'ün taleplerini dinleyen Başkan Kocamaz, site içinde yapımı yarım kalmış olan caminin çalışmalarına destek vereceğini söyledi. En son çıkan yasa ile birlikte, Büyükşehir'in camilere destek verme yetkisinin olduğunu belirten Başkan Kocamaz, "Mersin genelini düşündüğümüzde bütün camilerin işini yapmamız mümkün değil ama yarım kalmış işler için destek vereceğiz. Eğer herkesin bu camide namaz kılanların dualarından faydalanmak gibi düşüncesi varsa, halkımızın da elini taşın altına koyması lazım" ifadesini kullandı.

SUSUZ KÖYLER VAR
Başkan Kocamaz, "2000'li yıllara geldiğimiz bu günlerde, halâ Mersin'in birçok köyünde içme suyunun dahi olmadığını düşünürseniz, bu geçmiş yönetimlerin ayıbıdır. Vatandaşlar bizzat bana telefon açıp taharet yapacak suyumuz yok diyor. O insanlar mutlaka hizmetin en iyisine layık, çünkü geçmişten bu yana vatanına, milletine, bayrağına hep sahip çıkmış, hep ülkenin birliğinden, bütünlüğünden yana tavır koymuştur. O insanların, bugünkü çektiği sıkıntıları aslında yıllar önce aşmış olması gerekirdi. Ama zararın neresinden dönülürse kârdır diyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşit hizmet için eşit yaklaşacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN