Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Anız bunalttı biber gazı yaktı

Giriş Tarihi: 27.8.2014
Adana'dan sürekli olarak anız şikâyetleri alıyorum. Bu sorun ile ilgili çok sayıda haberde yapıldı. Önlemlerin alındığı konusunda bilgiler geliyor ama cezai işlem yetersiz kalıyor. Her yıl bu günlerde aynı sorun ile karşı karşıya kalıyoruz. Maalesef kesin bir çözüm bulunamıyor. Koca kent duman altında kalıyor. Yakanın yaktığına kar kalıyor. Bir okurumuz bize aradı, "Çiftçi mutlaka buğdaydan, mısırdan kalan sapı yok edecek. Ama bu yakarak olmaz. Başka çözümler bulunmalı. Halbuki düzgün bir sürülme ile tarlaya gübre olabilir. Maalesef her yıl koca tarlalar yanıyor. Adana'da nefes alamaz oluyor insan. Zehir soluyorsunuz. Tarlasını yakan çiftçinin elinden iki yıl tarlasını alın bakalım. Bir daha yakmaya cesaret eder mi? Hayvanseverler nerede? Anız ile birlikte o kadar çok hayvan yanıyor ki... Hiç kimsenin sesi çıkmıyor. Geçtiğimiz cuma günü hem anız yangını nedeniyle oluşan duman, hem de polisin göstericilere sıktığı biber gazı birleşti. Kocavezir, Obalar Caddesi, Mirzaçelebi, Küçüksaat ve çevresi perişan oldu. İnanın nefesimiz kesildi. Yenibey'de, Dağlıoğlu'nda gösteriler yapılıyor. Eylemcilere sıkılan biber gazının acısını biz çekiyoruz" Maalesef şikâyet böyle. Vatandaş ne yapacağını şaşırdı.

YOL ÇUKURDA KALDI SU BİRİKİYOR
Adana'dan Mithatpaşa Mahallesi'nden bir yol şikâyeti aldım. Okurumuz "28216 ve 28250 nolu sokakların kesiştiği noktada oturuyorum. Yol çukurda kaldı. Bu nedenle yağmur yağdığı zaman su doluyor. Göl oluyor desem yalan olmaz. Bu iki sokağın yollarının yeniden ele alınması ve temizlik yapılması lazım" dedi. Okurumuzun şikâyetinin dikkate alınacağını düşünüyorum.

BEYAZEVLER MAHALLESİ YOL İSTİYOR
Adana'dan Beyazevler Mahallesi'nden bir şikâyet aldım. Mahalle sakinleri adına bize faks çeken okurumuz, "Yeni başkanımız ve ekibi hızlı şekilde çalışıyormuş gibi görünüyor. Yapılan yolları ve alt yapıyı yeniden elden geçiriyorlarmış. Ama başlanan işler duruyor. Yollar özellikle Beyazevler'de çukurlarla dolu. Okulların açılmasına ve yağışların gelmesine az kaldı. Eğer yollarımız yapılmazsa bu kışı rezil bir şekilde geçireceğimiz aşikar. Başkanımızdan bu tür şikayetleri dikkate almasını istiyoruz" dedi. Okurumuzun şikâyetini köşeme taşıdım, umarım çözüm bulunur.

GÜLMECE
Temel ile Dursun kahvede otururken konu konuyu açar. Dursun Temel'e der ki: "Temel akil hastanesiyle evliluk arasundaçi fark nedur?" "Ula birine deli girup akilli çikarsun, diğerune akilli girup deli çikarsun da."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Anız bunalttı biber gazı yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN